Vaše produktivita v posledních třech zápasech je až fantastická. Čím si střelecké hody vysvětlujete?

Je v tom také kus štěstí. Z pozic, kdy mi to tam dříve nepadalo, teď najednou dávám góly.

Asi jen štěstí to nebude. Přijde mi, že jste trochu změnili pojetí hry. Zatímco v úvodu sezony jste se snažili soupeře přehrát nátlakovou hrou, teď spíš spoléháte na bleskové útoky. Hned několika vašim gólům předcházelo to, že vám Martin Tecl ve středním pásmu sklepl puk do jízdy. . .

I když se pořád snažíme o kombinaci, k jisté změně došlo. Přijde mi, že hrajeme přímočařeji. Je pravda, že když mi to Martin dá v momentu, kdy mám rychlost, je velká šance zaskočit obranu. Snadněji se dostávám za beky do střelecké pozice.

Doma jste dvakrát za sebou nastřílel hattrick, trefil jste se i v Břeclavi. Co to udělalo s vaším sebevědomím, chutí do hry?

Chuť do hokeje je teď velká, ale není to jen o mém střeleckém štěstí. Týmu se začalo dařit, párkrát jsme vyhráli, hattrick zaznamenal i Jirka Kubát. To jsou všechno pozitiva, která vlévají do mužstva pohodu a ta se pak přenáší na jednotlivé hráče. Přijde mi, že už i působíme méně nervozně.

Na diskuzním foru webu klubu se objevila informace, že by vás prvoligový Havlíčkův Brod chtěl do svých řad. Můžete tuto zprávu potvrdit či vyvrátit?

Jediná informace, kterou o tom mám, je že Havlíčkův Brod kontaktoval manažera Aleše Kučeru. Ten mi řekl, že Brod přichází s nabídkou, abych za ně zkusil několik zápasů. Neříkám, že mě tento zájem netěší, ale na druhou stranu mám dobrou práci a nechci se jí vzdávat. Pro mě tedy v úvahu nepřicházejí dopolední tréninky. Pokud ale dostanu šanci, rád do pár zápasů naskočím. Prioritou pro mě ale zůstává stále Pelhřimov, jehož jsem hráčem.

Máme tomu rozumět tak, že jste ochoten v pár zápasech za Havlíčkův Brod nastoupit, ale sezonu v každém případě dohrajete v dresu Spartaku?

Přesně tak. Hodlám zůstat v Pelhřimově. Pokud se mi bude herně dařit i nadále, bude jen dobře. Starty za Brod by byly jen takovým příjemným bonusem.

V neděli jedete do Orlové. Ta je nejen třetí v tabulce, ale na domácím ledě získala dvacet bodů z jedenadvaceti možných. Máte tam vůbec šanci?

Šance je vždycky, zvlášť pokud tam odjedeme kompletní. Někteří kluci v týdnu marodili, ale snad se do zápasu dají dohromady. Musíme v Orlové hrát odzadu, v obraně si situaci nekomplikovat. Ostudou nebude občas puk vyhodit. Věřím, že se nám otevřou šance chodit do brejků, čímž bychom mohli domácí hodně potrápit.