Klub s Poutníkem ve znaku už mohl ve druhé lize přesto být. Na jaře loňského roku dostal nabídku mimořádného postupu od svazu. Řekl ne. „Chceme postoupit sportovní cestou. Je to pro nás výzva pro další sezonu,“ vyjádřilo se tehdy vedení klubu, které je z drtivé většiny složené ze samotných hráčů.

Za svým stanoviskem si stojí i po letošní extrémně krátké sezoně. „Bylo to dobré rozhodnutí. V tu chvíli jsme na druhou ligu tým neměli,“ uvedl kapitán Petr Votápek.

Toho podpořil i Lukáš Siříště, jeden z těch, kteří se starají o klubové finance. „Na vyšší soutěž jsme nebyli připraveni. Bohužel je otázka, jak na tom budeme za rok,“ odkázal na nejistou dobu.

Zda pro Pelhřimov bude cesta o patro výše, není dáno jen sportovními výsledky. Stejnou váhu má finanční kondice klubu, která je velmi úzce spjatá s přítomností diváků v hledišti.

Ze vstupného a příjmů z občerstvení do značné míry hokej v Pelhřimově financují. „Bude záležet na tom, jak se zachovají fanoušci. Nikdo nevíme, zda nezjistí, že bez hokeje mohou být. Nebo naopak nebudou chodit ve větším počtu, protože bude hlad po sportu,“ rozmýšlel Lukáš Siříště.

Ten ví, že předtím ho čeká ještě jedna podobně důležitá bitva. Boj o sponzorské peníze. „Oslovovat sponzory se chystáme v květnu. Přece jen teď k tomu není ta nejpříhodnější doba,“ uvedl.

Jedno je jisté, kádr by se měl změnit minimálně. „Nějaké drobné obměny v něm asi budou. Přesto si myslím, že budeme silnější než letos,“ zakončil optimistickou zprávou Petr Votápek.

Pelhřimov v Krajské lize
Sezona 2019/2020: Tým postavený na odchovancích klubu s jistotou vyhrál základní část. V play-off vyřadil Milevsko a Strakonice. Před finálovou sérií se Soběslaví byla sezona ukončena.
Sezona 2020/2021: Pelhřimov do přerušení a posléze i ukončení sezony stihl odehrát čtyři zápasy. Získal jedenáct ze dvanácti možných bodů, vedl tabulku.