Lepší bilanci ve skupině Střed už má jen Hodonín.

„Výsledky Žďáru mě moc nepřekvapují. Sezonu sice začal trochu v útlumu, ale pak se rozjel a začal potvrzovat, že má velmi silný tým. Ve srovnání s minulou sezonou se ve Žďáru mnoho nezměnilo, mužstvo se více sehrálo, hráči získali zkušenosti," prohlásil na konto soupeře trenér pelhřimovského Spartaku Martin Meloun.

Žďár před sezonou přišel o lídra kanadského bodování Martina Sobotku, který přijal roli trenéra týmu. Na Bouchalky se ale přestěhoval benešovský šutér Michal Kaňka, který vytvořil skvělou dvojici s kapitánem týmu Jiřím Plachým. Toto duo už letos stálo u 31 gólů Žďáru.

Pelhřimov táhne první lajna

Také Pelhřimov má Plachého a rovněž hodně produktivního. Tomáš Plachý letos zaznamenal už 26 kanadských bodů a patří mezi nejlepší forvardy II. ligy. Zranění třísel, kvůli kterému předčasně ukončil loňskou sezonu, už ho netrápí. „Všechno je v pořádku, ozvalo se to jen jednou a to lehce. Spíš jsem měl v úvodu sezony problémy s rukou, kvůli kterým jsem nemohl pořádně vystřelit. Teď jsem ale stoprocentně zdravý," prohlásil centr prvního útoku Spartaku.

Právě první lajna momentálně táhne celý hokejový Pelhřimov. V zápase s Břeclaví byla u tří ze čtyř gólů. „Daří se jim a jsem za to pochopitelně rád. Věřím, že se k nim přidají i zbylé dva útoky. Nejlépe teď  v zápase ve Žďáře nad Sázavou," přeje si trenér Martin Meloun.

Pelhřimov má vysočinskéhu rivalovi co vracet. V rámci sedmého kola s ním v domácím prostředí prohrál vysoko 7:2. „Byl to z naší strany nepovedený zápas. Rozhodla ale hlavně střelecká produktivita, Žďáru tam tehdy spadlo snad všechno," vzpomenul Meloun a dodal: „Tohle je ale jiný zápas a derby nikdy nemá favorita," připomenul starou pravdu.

Do pelhřimovské branky se postaví Jan Čekal, Spartak opět nevyužije služeb berounského Kúdely. „Kúdela momentálně v Berouně chytá, takže to není na pořadu dne. Navíc Čekal se dostal do dobré formy, proto není důvod brát brankáře z jiného klubu," vysvětlil Meloun.

Kamil Vaněk