M. BUDĚJOVICE – OPAVA 4:2

Do zápasu vstoupila lépe Opava, který ve 12. minutě využila přesilovku. Po přihrávce od mantinelu uspěl střelou nad beton Jekela Jaroš. Domácí ale stačili před přestávkou vyrovnat. Nejprve pálil Kabelka do tyče, následně už Horký potrestal chybnou rozehrávku soupeře, když nasadil kličku bekovi i brankáři a zasunul kotouč do sítě. Ve 28. minutě dokonaly Moravské Budějovice obrat. Střelu Horkého Daňa vyrazil, na dorážku Rytnauera už byl ale krátký. Ve zbytku třetiny čaroval domácí gólman Jekel, jenž vychytal dobrou možnost Peterky i hostující přečíslení dva na jednoho. Poslední dvacetiminutovka výhru Žihadel podtrhla. V oslabení uspěl Kliment, vzápětí Peroutka posunul skóre na 4:1. Hosté už jen jednou korigovali, cestu do sítě si našla dorážka Jánošíka.

Branky a nahrávky: 19. Horký (Rytnauer), 28. Rytnauer (Horký), 44. Kliment (Mikeš), 45. Peroutka (Mikeš, Rytnauer) – 12. Jaroš (Černý), 48. Jánošík (Krejčí). Rozhodčí: Pokorný – Musil, Roupec. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 427. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1. M. Budějovice: Jekel – Trnka, Kadela, Veleba, Peroutka, Kabelka, Kliment – Matějka, Lupač, Bulín, Horký, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Heinrich.

PELHŘIMOV – ŠUMPERK 1:2

Vyčkávaná v první třetině změnu stavu nepřinesla. Favorizovaní hosté sice měli více ze hry, ale ztroskotávali na soustředěné obraně Pelhřimova. Druhou část začali domácí dvěma vyloučeními a pykali za to. Ve 25. minutě si mezi kruhy najel Geweise a střelou švihem nedal Holíkovi šanci. Domácí dál srdnatě vzdorovali, na další branky se poměrně dlouho čekalo. Skóre se opět začalo měnit až v posledních čtyřech minutách. Nejprve náskok hostů navýšil Antonov, aby vzápětí už při power-play snížil Grebenyuk. Medvědi to pak znovu zkoušeli bez brankáře a moc nechybělo, aby vyrovnali.

Vyložené šance měli Plachý, Bezděk i Grebenyuk. „Nemůžeme být spokojení, když jsme prohráli. Na druhou stranu je potřeba říci, že se nemáme za co stydět. Herní projev byl dobrý, nechyběla bojovnost. Na bod jsme měli. Při power-play jsme si vytvořili hned několik šancí, ale štěstí se na naší stranu nepřiklonilo,“ litoval trenér Pelhřimova Libor Bezděk.
Branky a nahrávky: 58. Grebenyuk (Kosnar) – 25. Geweise (Vorobyev, Sedlák), 57. Antonov (Haloda, Drtil). Rozhodčí: Horáček – Tasch, Bohouněk. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 190. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1. Pelhřimov: Holík – Kříž, Grebenyuk, Krtek, Adam, Selickis, D. Kasalý, Kaminsky, Kopic, Kohút, Votápek, Bezděk, Piš, Sigmund, Plachý, Kosnar.

H. BROD – ORLOVÁ 8:0

Úvod přinesl po jedné šanci na obou stranách, gólový účet otevřel Kozlík. Zřejmě rozhodující moment přišel v 15. minutě, kdy domácí během jedné minuty vstřelili dvě branky a zlomili odpor soupeře. V signalizované výhodě nejprve napřáhl Kopic a po něm třetí brankou Vala vyhnal brankáře Ovčariho na střídačku. Druhá třetina patřila jasně domácím, kteří přidali další dvě branky. Nejprve Kozlík vystihl rozehrávku soupeře, byl podražený a sám pak proměnil trestné střílení. O minutu později se z mezikruží trefil Třetina. Šanci měli i hosté, ale Semrád ve skórování zabránil. Do závěrečného dějství vstoupila aktivněji Orlová, jenže Novák zůstal nepřekonaný. Proto mohli zase udeřit domácí. Semrád vypálil, Beneš jeho střelu tečoval a ta zapadla za záda Svobody. Pak přišly další dva zásahy Brodu. Nejprve střelu Semráda tečoval hostující hráč do vlastní sítě a o dvě minuty později Ludvík našel zpoza branky Kozlíka, který zkompletoval hattrick.

„V průběhu první třetiny jsme vstřelili dva rychlé góly, které zlomily chvilkový odpor soupeře. Hosté hráli na brejkové situace, ale od poloviny utkání jsme kontrolovali průběh duelu. Klukům děkuji za výkon a za to, že jsme podruhé udrželi před vlastními fanoušky nulu. Je vidět, že mužstvo hraje dobře z obrany, počká si na své šance, které přijdou. Zaslouženě bereme tři body,“ uvedl trenér H. Brodu Richard Cachnín.

Branky a nahrávky: 13. Kozlík (Blinka, Kadeřávek), 15. Kopic (Třetina, Kuchta), 16. Vala (Milfait, Voříšek), 29. Kozlík (TS), 30. Třetina (Beneš, Kuchta), 43. Beneš (Semrád, Kuchta), 50. Semrád (Milfait, Voříšek), 52. Kozlík (Ludvík, Kopic). Rozhodčí: Čuňočka – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 438. Třetiny: 3:0, 2:0, 3:0. Havlíčkův Brod: Novák – Kulhánek, Semrád, V. Šmíd, Vala, Kopic, Kadeřávek – Kuchta, Třetina, Beneš – Milfait, Voříšek, Chlubna – Kozlík, Ludvík, Blinka.

ŽĎÁR N. S. – NOVÝ JIČÍN 4:3 PP.

Po třech porážkách v řadě už se Plameny potřebovaly výsledkově chytit. Dobře na to zadělal Lojek, který ve 4. minutě propálil gólmana Nového Jičína. Domácí pokračovali v tlaku, jenže v 17. minutě měli hosté výhodu přesilové hry a Gřesík vyrovnal. Ještě do první sirény si ale Žďár vzal vedení zpět, Prokš ideálně našel Jíchu a ten neměl problém přesně zamířit. Krátce po polovině zápasu bylo opět vyrovnáno, před Slámou zůstal osamocený Vaňo a gólman domácích byl bez šance – 2:2. Plameny poté svého soupeře přitlačily a výsledkem byl třetí gól v brance Nového Jičína, ve skrumáži se nejrychleji zorientoval Kuřítko. Také ve třetí třetině měli herně navrch žďárští hokejisté, pojišťovací branku bohužel nepřidali a v 52. minutě za to pykali, odražený kotouč zasunul za Slámova záda opět Vaňo. Zápas tak dospěl do prodloužení, v jehož třetí minutě rozhodl o zisku bodu navíc pro Plameny zakončující Stehlík.

„Z naší strany to bylo vybojované a vydřené vítězství, které má velkou cenu. V poslední době máme trochu problémy s koncovkou, což se znovu potvrdilo, protože šancí jsme si vytvořili dostatek. Jinak ale klukům nemohu nic vytknout,“ pochválil své ovečky trenér Plamenů Michal Konečný.

Branky a nahrávky: 4. Lojek (Bureš, Čermák), 19. Jícha (Prokš, Kadlec), 37. Kuřítko (Stehlík, Pleva), 63. Stehlík (Kadlec, Peslar) – 17. Gřesík (Poruba, Zedník), 31. Vaňo (Hruška, Palička), 52. Vaňo (Palička, Kališ). Rozhodčí: Maršálek – Urubčík, Kleprlík. Vyloučení: 5:8, navíc Lojek (Žďár n. S.) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 608. Třetiny: 2:1, 1:1, 0:1 – 1:0. Žďár nad Sázavou: Sláma – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar, Havlín – Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Kadlec, Čermák, Krupka, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík, Wasserbauer.

Ostatní výsledky: Písek – Hodonín 2:7, Tábor – Valašské Meziříčí 2:5, David Servis České Budějovice – Kopřivnice 3:1.

1. Žďár n. S.⋌24 14 3 0 2  5 110:69  50
2. M. Budějovice⋌22 15 1 0 1  5  74:51  48
3. H. Brod⋌21 14 0 0 1  6  98:68  43
4. Písek⋌24  9 1 0 2 12  75:90  31
5. David Servis ČB ⋌21  6 0 0 1 14  72:108 19
6. Pelhřimov⋌23  4 2 0 2 15  67:99  18
7. Tábor⋌23  5 1 0 1 16  64:101 18