Pelhřimov i Žďár přivezli body z venku, Velké Meziříčí doma inkasovalo sedm gólů

Vysočina - Druhá hokejová liga odstartovala. Zatímco Velké Meziříčí domácí premiéru vůbec nezvládlo a podlehlo Uničovu, hokejisté Žďáru a Pelhřimova dokázali bodovat venku.

15.9.2008

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Velkým překvapením je výhra Žďáru, který v přípravě ani jednou nevyhrál, v Novém Jičíně. Zápas v prodloužení rozhodl zkušený Kaut. Hráčům pelhřimovského Spartaku se v Opavě povedl skvělý obrat.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ - UNIČOV 4:7

Zprvu to na žádný výprask pro domácí nevypadalo. Solidní šanci měl Konečný, ale Tihlář mu ji zneškodnil. Jediný gól v první třetině padl po sérii domácích chyb, které využil Pekr.

Ve druhém dějství se sice podařilo vyrovnat Nekvasilovi, ale to bylo naposledy, co Velké Meziříčí dotáhlo v tomto zápase náskok soupeře.
Poté totiž dostal Uničov do vedení Jurča a vzápětí následovala pojistka. V posledním dějství pak dokonal svůj hattrick Pekr. Domácím se už jen podařilo kosmeticky upravit.

„Náš výkon byl katastrofální, nedařilo se nám vůbec nic. Celkově byl špatný přístup,“ zlobil se velkomeziříčský kouč Bohumil Prachař.

Branky a nahrávky: 28. Nekvasil (Heřmanský), 37. Konečný, 39. Kunstmüller (Bukáček, Konečný), 58. Kunstmüller (Heřmanský) - 17. Pekr (Jurča), 35. Jurča (Urban), 36. Pekr (trestné střílení), 37. Paško (Heča), 43. Diviš (K. Rajnoha), 50. Pekr (Kurča, Handl), 53. K. Rajnoha (Paško). Rozhodčí: Volf.

Vyloučení
: 2:4, navíc Konečný (V. Meziříčí) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 250. Třetiny: 0:1, 3:3, 1:3.

Velké Meziříčí
: Betinec (53. Kousal) – Smejkal, Stráňovský, Heřmanský, Konta, Pálka, Plch - Vlašín, Konečný, Bukáček - Kunstüller, Foltýn, Nekvasil - Bula, Sobotka, Krča - Burian, Jánský, Bašnár – Dostál. Uničov: Tihlář – Molota, M. Rajnoha, Urban, Heča, Bahula, Žákovčík - Ševčík, Komínek, Frieb - Jurča, Pekr, Handl – K. Rajnoha, Paško, Diviš.

NOVÝ JIČÍN – ŽĎÁR N. SÁZ. 3:4 P

Nováček ze Žďáru vstoupil do utkání aktivně a první třetinu vyhrál díky gólům Plachého a Buriána. Jenomže do druhé třetiny vstoupili domácí jako vyměnění a podařilo se jim vyrovnat.

Obratu zabránil jen pozorný Němec ve žďárské brance. Jenže na vedoucí gól Slabého v poslední třetině byl krátký. Pak se ale v šanci ocitl hostující Dítě a svoji příležitost chladnokrevně vyrovnal.

O vítězi utkání tak muselo rozhodnout až prodloužení, které však trvalo pouhou minutu a čtrnáct sekund. Puku se zmocnil Jiří Kaut a přesnou ránou z úhlu zajistil nováčkovi dva body.

Branky a nahrávky: 23. Lhotský (Bacul, Tomášek), 26. Kabeláč (Hruškovský), 52. Slabý (Macháček) - 5. Plachý (Jelínek), 11. Burián (Doležal), 54. Dítě (Plachý, Křišťán), 62. Kaut (Souček). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 237. Třetiny: 0:2. 2:0, 1:1 - 0:1.

Nový Jičín: Urbánek - Slabý, Vašut, Andrýsek, Hruškovský, Koloničný, Gulda - Uhlár, Macháček, Skaloš - Glabazňa, Kabeláč, M. Toman - Lhotský, Bacul, Tomášek. Žďár nad Sázavou: Němec - Koželuh, Doležal, Pleva, Jelínek, Popela, Souček - Burián, Sobotka, Fiala - Štěpánek, Křišťán, Plachý - Řehoř, Kaut, Mühlfait – Dítě.

OPAVA – PELHŘIMOV 1:4

Pelhřimov vstoupil do druholigové sezony skvěle, na ledě Opavy vyhrál zcela zaslouženě, když byl lepším týmem.

Do kolen ho nesrazila ani branka Grofka po bezbrankové první polovině zápasu. Pak totiž přišel velký obrat – Spartak v rozmezí sedmi minut čtyřikrát skoroval.

Výstavní byla hlavně první branka Heřmana, který se v přesilovce trefil přímo do šibenice.

Branky a nahrávky: 30. Grofek (Chalupa, Suchý) – 32. Heřman (Plachý), 35. Krpálek (Pelán), 37. Kubát (Hadrava), 39. Tecl. Rozhodčí: Šír. Vyloučení 8:7, navíc Tichý (Opava) 5 minut a TH. Využití: 0:2. Třetiny: 0:0, 1:4, 0:0.

Pelhřimov
: Jirkův – Kuchyňa, Smetana, Meloun, Spudil, Krpálek, Vácha – Kočan, Anderle, Pelán – Kubát, Plachý, Tecl – Heřman, Hadrava, Šejnoha – Lazorišák.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.