Spartak se bohužel nachází v těžké herní krizi, v nadstavbě ještě nebodoval, takže favoritem zápasu rozhodně nebude.

„Čeká nás nesmírně těžký soupeř. Tohle utkání nepřichází zrovna v ideální době, ale nic s tím nenaděláme. Musíme navázat na jisté zlepšení, které jsme učinili v pohybu na ledě i v obranné fázi a vyvarovat se individuálních chyb. Je potřeba podat kvalitní týmový výkon,“ naznačuje cestu k bodům v duelu s momentálně třetím týmem skupiny Západ trenér Pavel Zmrhal.

Anderle bude hrát

I přes prohru v utkání s Řisuty se probudil první útok a zítra by procitnout mohl i druhý. „Povedlo se nám dosáhnout prominutí zbytku trestu Marka Anderleho, takže proti Děčínu už nastoupí,“ informuje generální manažer klubu Aleš Kučera.

Trenér Pavel Zmrhal pochopitelně návrat zkušeného centra do sestavy vítá. „Věřím, že nám hodně pomůže, protože má kvalitní rozehrávku a dokáže dát hře řád. Spolu s Floriánem a Němcem by mohli vytvořit silný útok.“

Ke změně dojde na postu brankáře. David Adamec prochází velkou výkonnostní krizí a další zápas by mu psychicky zřejmě více ublížil než pomohl.

Krok o změně na postu jedničky prodiskutovalo vedení klubu, pochopitelně poslední slovo měl Pavel Zmrhal, který jako kouč nese hlavní zodpovědnost za výsledky. „Ještě před tím než jsme o tom začali s Alešem Kučerou diskutovat, jsem byl rozhodnut. Proti Děčínu do branky půjde Míča.“

Ten tedy bude chybět juniorce, která hraje o záchranu. „Rozhodně jí neoslabíme, naopak. Za áčko by měl nastoupit Kočan, usilujeme o to, aby z Havlíčkova Brodu přijel Stromko. Sledujeme tím jednoznačný cíl. Posílit juniorku pro zítřejší dopolední zápas v Brně o pendly z prvního týmu,“ vysvětlil Aleš Kučera.