Je jisté, že se tým bude do definitivní podoby formovat až na přelomu srpna a září, ale už teď to vypadá, že by vzhledem ke kvalitě kádru nemuselo být play off vůbec utopií.

Adamec asi ne

Největší otazník zatím visí na postech gólmanů. Je totiž téměř jisté, že David Adamec v týmu skončí. „Nabídli jsme mu novou smlouvu, ale po době, kterou jsme si dali na rozmyšlenou, ji odmítl. Je sice možné, že se ještě dohodneme, ale moc už v to nevěřím,“ přiznal generální manažer Aleš Kučera.

Trenér Kolda tak bude mít v první fázi přípravy dvojici Kaiseršot-Čekal, další mladík Zour se bude připravovat zatím s juniorkou.

Pelhřimovští ale klíčovou otázku gólmana hodlají řešit a i když se veřejně nehovoří ještě o konkrétních jménech, rozhodně by branku Spartaku neměl hájit žádný začátečník.

„Na střídavé straty nabízí gólmany Jihlava, Havlíčkův Brod i Hradec Králové,“ tvrdí Aleš Kučera, který má možná v rukávu jedno eso: „Nechci o tom moc mluvit, ale ve hře je ještě jeden brankář, který loni působil v Německu a před lety chytal i extraligu.“

Boj o místa

Slabinou loňského kádru byla bezesporu obrana. Ihned po vypadnutí z play off se začalo mluvit o tom, že ji bude potřeba posílit. V současné době je situace následující. Kromě Jana Kašpara, který přestoupil do Jihlavy, dostanou možnost poprat se o místo všichni obránci z loňského kádru. Klub jim ale místo pod penzí nenabízí.

„Chceme přivést další hráče a vytvořit větší konkurenci,“ potvrzuje Aleš Kučera. Tomu už prakticky kývl Petr Kuchyňa, který bude v příští sezoně trénovat pelhřimovský dorost. I další posila by mohla být z jihlavské Dukly. Hovoří se o dvacetiletém Pekárkovi, který už má na kontě tři desítky prvoligových zápasů.

Anderle snad

Z útočníků mají podepsanou smlouvu Kubát, Plachý, Pelán a Hadrava. Ti jsou tedy už v tuto chvíli stoprocentní jistotou. „Do letní přípravy ještě naskočí Tecl a Digrin a je velmi pravděpodobné, že i s nimi se dohodneme,“ tvrdí Kučera.

Trochu nejasná situace je kolem loňského nejproduktivnějšího hráče týmu Marka Anderleho. Přesto je i v jeho případě generální manažer Spartaku optimistou. „Přiznávám, že se stal terčem zájmu i jiných klubů, jeho vizitka v kanadském bodování to dávala tušit. Nicméně věřím, že se dohodneme a že Marek bude u nás v příští sezoně pokračovat.“

S posilami na všech forntách se ale počítá na střídavé starty z Hradce Králové, Havlíčkova Brodu a Jihlavy.