Baník skončil po základní části na osmém místě, měl by být tedy hratelným soupeřem. Spojení slov měl by být je na místě, protože informovanost o silách týmů ze skupiny Západ je jen malá. „Vždycky platilo, že západní skupina je o něco málo slabší než ta naše, tak doufám, že se to potvrdí. Informace o Sokolově si sháním, nicméně skutečnou sílu protivníka poznáme opravdu až na ledě,“ přiznává trenér Pavel Zmrhal.

Sokolov je klub s dlouhou historií, před deseti roky ještě působil v I. lize, ale v posledních letech se stal stabilním účastníkem třetí nejvyšší soutěže. Tak trochu farma Karlových Varů odchovala pro velký hokej hned několik hráčů. První krůčky na místním stadionu udělal i nejlepší německý hokejista všech dob Erich Kühnhackl. Z pelhřimovského pohledu je ale zajímavější, že v dresu Baníku nějakou dobu působil Vratislav Hřeben.

Nejproduktivnějším hráčem letošní sezóny je Petr Polesný, který nasbíral 20 bodů. Jedná o zkušeného borce, který sice v Čechách oblékal jen dres Sokolova, ale strávil čtyři roky v nizozemském týmu Den Bosch, loni hrál za německý Pegnitz.

Nejzářivější hvězdou týmu je ale Petr Kukla. Ten si zahrál i extraligu za pražskou Slávii a na Vysočině působil v dresech Havlíčkova Brodu a letos Třebíče. „Je to kvalitní hokejista, ale snad s výjimkou táborského Györiho jeden hráč tým nedělá. Jedná se o dobrého bruslaře a bezesporu kvalitního hráče, kterého bych přirovnal k Honzovi Hrbatému nebo Tomáši Plachému, ale určitě nebude k nezastavení,“ je přesvědčen Pavel Zmrhal.

Jen sedmdesátikilogramový útočník si ale určitě zaslouží pozornost. V dresu Sokolova letos odehrál jen sedm zápasů a nastřílel v nich jedenáct branek, ke kterým přidal čtyři asistence.

Alfou a omegou případného pelhřimovského úspěchu bude to, jak se tým vyrovná s extrémně dlouho cestou. I za dobrého počasí by na Spartak čekal více než tříhodinový pobyt v autobuse, na stadion soupeře je to 265 kilometrů. „Dělat v autobuse se dá ledacos. Důležité je na takový zápas přijet včas, nejlépe ještě o půlhodinku dříve, než jsme zvyklí. Je potřeba si po cestě odpočinout,“ ví Jan Šejnoha.

Na téma dlouhého cestování se rozhovořil i kouč Pavel Zmrhal, ale přece jen v jiném duchu. „Už druhý den hráčům vtloukám do hlav, že když už jedeme tak daleko, nesmí to být pro nás výlet za hokejem. Musíme udělat všechno proto, abychom bodovali. V nejlepším případě vyhráli.“ Marodka Spartaku je prázdná, ale vzhledem k ne zrovna širokému kádru to hlavně na postech forvardů na kdovíjaký přetlak nevypadá. Navíc z pracovních důvodů do Sokolova neodcestuje Marek Digrin.