Prohra bolí hned z několika důvodů. Spartak byl v součtu celého zápasu hokejovějším týmem, promarnil skvělý vstup do zápasu a v závěru ztratil jednogólové vedení. Pak také nemohl být spokojený s dvojitým metrem rozhodčího Zubzandy, který chvílemi viděl jen to, co chtěl.

Šest soupeřů

„Že budeme hrát dá se říci proti šesti hráčům, se dalo čekat, ale nemůžeme se na to vymlouvat. My jsme rozhodčímu nahráli. Předvedli jsme dost zákroků, za které se sice normálně nevylučuje, ale jako faul se dají posoudit. Dostali jsme tedy hodně trestů a domácí z toho těžili. V tomto momentě se tedy můžeme zlobit jen sami na sebe. Za prohru si z větší části můžeme sami,“ odmítá označit za viníka prohry muže v pruhovaném trenér Pavel Zmrhal.
 
Ten nepopírá, že si Pelhřimov přijel do Sokolova pro body. „Bohužel se proti mně obrátilo předzápasové tvrzení. Chtěl jsem body a nakonec nevezeme ani jeden. Jedeme sem takových kilometrů a vracíme se domů jako spráskaní psi,“ pronesl smutně.
 
Karlovarská farma se dala porazit i za jisté nepřízně rozhodčího. To by ale museli hrát Pelhřimovští absolutně disciplinovaně a do puntíku splnit taktické pokyny trenéra.
 
„Cestu za ziskem bodů jasně mohli vidět v prvních deseti minutách, kdy jsme byli aktivní, drželi jsme puk pod kontrolou a dali dva góly. V tomto směru je škoda, že neproměnil Florián svou šanci a nezvýšil na 3:0. Pak jsme totiž od té precizní hry ustoupili a rozhodčí získal prostor dostat domácí zpět do zápasu.“

Málo koncentace

Spartak také zaplatil krutou daň za nekoncentrovanost. Hned dvakrát v zápase dostal slepené góly. „To je neomluvitelné. Je to nepsané hokejové pravidlo. Když se gól dá nebo dostane, další střídání se musí odehrát absolutně koncentrovaně. My jsme si na to nedali pozor,“ ví Pavel Zmrhal.