Na internetu i městem jdou zvěsti, že pelhřimovský kádr je před sezonou hodně úzký a že nelze očekávat žádnou zářnou sezonu. Co vy na to?

Kádr je momentálně úzký, s tím se však počítalo. Existují ale dohody s prvoligovými kluby Havlíčkova Brodu a Jihlavy, že až se uzavřou jejich kádry, dotvoříme náš tým. Nemyslím si, že by bylo rozumné, abychom hráče, kteří se chtějí poprat o prvoligový dres, tahali na suchou přípravu k nám. Stejně tak nerozumné by bylo bránit Jirkovi Kubátovi, aby se připravoval s Jihlavou. Navíc tam existuje dohoda, že pokud se v Jihlavě uchytí, dostaneme hráčskou náhradu. Kádr každopádně rozšíříme v srpnu a určitě budeme mít k dispozici dvacet hráčů, s nimiž budeme počítat pro mistrovské zápasy.

Kádr pro přípravu na suchu zúžila i zranění některých hráčů. Jak jsou na tom Tecl a Meloun?

Martin Tecl se zranil velmi vážně, ale už se začal individuálně připravovat, chodí na spinning. Počítám, že by na led měl normálně nastoupit s týmem. Meloun má trvalejší potíže, které ho omezovaly při přípravě, proto chodil místo běhání na kolo. Jinak je i on připraven naskočit na led.

S týmem letní přípravu neabsolvovali bratři Domkářové. Jak vypadá situace kolem nich?

S Liborem budu mít ještě jednání. Musíme probrat spoustu věcí, takže nechci předbíhat. Uvidíme, zda se dohodneme.

Se starším Romanem už se nepočítá?

Je tomu právě naopak, situace kolem Romana Domkáře nabrala v posledních dnech obrat. Roman si vše zařídil v práci a pro nás podstatné je, že chce hrát. Jsme domluveni, že 23. července s týmem zahájí přípravu na ledě.

V průběhu jara jste získali útočníka Pelána. O něj ale projevil zájem Kolín. Odchází?

Pavel dostal hodně zajímavou nabídku, z hlediska financí je ta naše čtvrtinová. I s ním ale budeme ještě jednat, věřím, že za nás alespoň část sezony odehraje. Neřeknu ale žádnou tajnost, že nabídka Kolína je tak výjiměčná, že jí v poměrech druhé ligy lze jen těžko konkurovat. Pokud Kolín přijde se solidním odstupným, uvolníme ho. To jsou zákony konkurenčního boje mezi kluby. My takové peníze hráčům vyplácet nemůžeme.

Prakticky od konce minulé sezony jste řešili post gólmana. Je v tuto chvíli už jasno?

Zde máme rozhodnuto. Po závěru loňské sezony jsme se rozhodli, že nebudeme tým stavět na Lukáši Novákovi, byť některé zápasy odchytal dobře, ale chtěli jsme najít jiného gólmana. Vše nasvědčovalo tomu, že přijde Adamec z Olomouce, jenže dostal dobrou a z hlediska budoucnosti velice perspektivní nabídku z Německa, takže jsme se rozhodli ho nedržet. Na uvolněné místo přišel Honza Švaříček z Komety Brno, což je podle mého názoru kvalitní brankář.

Počítá se s ním jako s jasnou jedničkou nebo budou k vidění zase gólmani na střídavé starty?

Švaříček dostane šanci být jedničkou a pokud bude podávat kvalitní výkony, pak nikdo na střídavé starty jezdit nebude. Máme přesto připraveno několik alternativ, Vrchlabí nám nabídlo Šefčíka, s výpomocí můžeme počítat případně v Hradci Králové, navíc je tu i možnost jednání s Brodem. Pokud by tam nechytal Neruda a my bychom měli na postu brankáře problémy, stáli bychom právě o něj.

Brankářskou otázku mohl řešit i místní odchovanec Jan Zour. Ten se na jaře zranil, takže asi se tím dostal z kola ven. . .

Já bych nad ním hůl nelámal. Honza je hodně pracovitý gólman, ale víc než to nešťastné zranění ho podle mne výkonnostně zbrzdil fakt, že v loňské sezoně v Jihlavě moc nechytal. Je to ale pro nás adept číslo jedna pro další sezony, což je vidět i z toho, že gólmany nekupujeme, pouze získáváme na roční angažmá. Čekáme, až Honza doroste. Je to on, kdo by měl druhou ligu v budoucnu za Pelhřimov chytat.

Z týmu vymizeli hráči z druhého konce Vysočiny. S Musilem či Topolem už se nepočítá?

Musím říci, že v tuto chvíli ne. Museli jsme řešit dilema, zda naplnit auto hráči z Třebíče a nebo se vydat cestou spolupráce s Havlíčkovým Brodem a brát hráče odtud. Z hlediska financí je pro nás výhodnější brodská varianta a už vůbec by byl nesmysl, aby k nám z Třebíče jezdil jeden nebo dva hráči.