„Je to silný tým, patrně největší kandidát na vítězství ve skupině,“ vysvětlil asistent trenéra Zmrhala Josef Lukašík.

Tomu ambice Východočechů potvrdil i Ladislav Lubina. „Chvilku jsme se spolu bavili a jasně mi řekl, že nic jiného než první místo neberou.“

Pelhřimov přesto nebyl až tak odevzdaným soupeřem. Bohužel trápily ho tradiční bolesti přípravného období. Kombinace byla místy kostrbatá, hráči v jednotlivých lajnách si na sebe teprve zvykají a i obrana nechala několikrát pootevřená vrátka.

„Zápas byl pro nás přínosný tím, že nám ukázal chyby, na nichž budeme muset zapracovat. I když náš výkon nebyl vyloženě špatný, ukázalo se, že třeba obránci soupeřovým útočníkům rychlostně nestačí,“ musel přiznat Josef Lukašík.

Ten v mnoha ohledech musel smeknout před hrou soupeře. „Hosté přijeli jen se třemi útoky, když dva nechaly doma odpočívat. Je vidět, že mají široký kádr, navíc na úrovni. Byla na nich znát i souhra, neboť tři ze sedmi gólů nám dali z přesilovek. To moc obvyklé není.“

Kolotoč přípravných zápasů se točí dál kvapíkovým tempem. Už dnes se Spartak představí v tréninkovém utkání v Havlíčkově Brodě.

PELHŘIMOV – CHRUDIM 4:7

Branky: 28. Němec, 32. Špatenka, 47. Anderle, 59. Digrin – 12. a 55. Král, 34. a 36. Stavenský, 22. Horák, 27. Potůček, 48. Daňo. Přesilovky: 0:3. Třetiny 0:1, 2:4, 1:1.
Pelhřimov: Švaříček – Meloun, Kašpar, Smetana, Fibikar, Plch, Beránek, Vácha – Němec, Plachý, Tecl – Nermuť, Anderle, Polák – Digrin, Hadrava, Špatenka – Šípek.