Cíl domácích je více než zřejmý. „Na základě posledních výsledků jsme trochu pod tlakem. Střed tabulky se hodně vyrovnal, takže pokud si nechceme komplikovat situaci, musíme vyhrát,“ zdůrazňuje Pelhřimovský trenér Pavel Zmrhal. Poslední výhra Spartaku už je trochu vousatá. Pelhřimov získal tři body v duelu s Táborem 10. října. Pak následovala cenná remíza v Chrudimi (3:3) a prohry s favority soutěže Pískem a Benátkami, které proložil herní výpadek v Nymburku.
 
Jindřichův Hradec, který před dvěmi lety hrál I. ligu, zažívá těžké období. Tým zatínm vybojoval pouhých pět bodů. Na druhou stranu by se Pelhřimov měl mít na pozoru. Výkony Vajgaru mají lehce vzestupnou tendenci.

První gól napoví

Pavel Zmrhal sice k soupeři chová přirozený respekt, ale vzhledem k nutnosti výhry plánuje ofenzivně vedenou partii. „Počítám, že soupeř to zavře a bude vyčkávat. Kdybychom vyčkávali i my, asi by to k ničemu nevedlo. Budeme muset hrát trochu odvážněji, snažit se najít skulinku v obraně soupeře. První gól bude mít asi velkou váhu.“
 
Pelhřimov má před důležitou bitvou problémy s defenzívou. Vyloučen je start Radka Smetany, který už bere druhá antibiotika. „Není to dobré, vrátilo se mi to po měsíci. S největší pravděpodobností nebudu hrát. Jde i o to, abych nenakazil někoho dalšího z týmu,“ vysvětluje dlouholetá ikona pelhřimovského klubu.
 
Do zápasu by mohl po desetidenní pauze naskočit Jan Kašpar, který už obléká přednostně dres Dukly Jihlava, který má navíc problémy s rukou. „Pokud nebude Kašpar, měl by z Jihlavy dorazit Balčík,“ tvrdí sportovní manažer Spartaku Aleš Kučera.
 
Útočníků by mělo být dostatek. „Sice nemůžeme počítat s Němcem, který hraje v Havlíčkově Brodě dobře a klub si ho bude chtít šetřit, ale jsou tu Stromko a Florián. Ten u nás už druhý týden dokonce i trénuje,“ uvedl na adresu forvarda Havlíčkova Brodu Pavel Zmrhal.

Diváci by pomohli

Zápas na stadionu u říčky Bělé začíná v 17 hodin. „Rád bych diváky pozval do hlediště. Myslím si, že uvidí kvalitní hokej. Navíc půjde o to, zda se nám povede udržet trend nastolený z počátku sezóny,“ láká fandy Aleš Kučera.