Je více než očividné, že Pelhřimovu to celkem klape v obraně, horší už je to v útočné fázi. „Málo střílíme. Třeba za první třetinu jsme vyslali jen čtyři střely na branku. Obrana hrála dobře, navíc ji kvalitním výkonem podpořil Míča,“ pochválil testovaného gólmana prvoligové Třebíče kouč Spartaku.
 
Pelhřimov má pod smlouvou dva mladé gólmany Zoura a Švaříčka, ale ti se budou muset o své místo na slunci poprat. „Míču jsme získali na střídavý start, střídavé starty jsou dohodnuty s Hradcem Králové. V případě potřeby můžeme využít Koutského nebo Duška,“ informuje sportovní manažer Aleš Kučera.
 
Ten na poslední zápas přivedl do týmu liberecké útočníky Vacha a Havlíka. „Oba to zkoušeli ve Vrchlabí, kde se neprosadili. Nemohu ale říci, zda si je ponecháme. Z Liberce mají příliš vysoké smlouvy, takže vše je otázkou jednání,“ vysvětlil sportovní manažer.
 
Pelhřimov ale nemusí mít hráčů málo. Své hokejisty na střídavé starty nabídly nejen Havlíčkův Brod, ale i Jihlava. Spartak ale před začátkem přípravných zápasů proklamoval, že by chtěl stavět na třech pětkách, které by trénovaly v Pelhřimově. Proto teď stojí před důležitým rozhodnutím.
 
„Musíme to s Pavlem Zmrhalem prodiskutovat. Třeba Jihlava nabídla šest hráčů a pokud bychom je přijali, byl by to velký zásah do týmu. Rozhodující slovo bude mít v tomto případě trenér,“ tvrdí Aleš Kučera.
 
Trenér Pavel Zmrhal s výsledkem samozřejmě spokojen být nemohl, ale na druhou stranu zdůraznil, že se jednalo stále o přípravu. „Testovali jsme některé hráče, navíc nám chyběl Marek Anderle. Alespoň jsme tedy před soutěží neukázali všechny trumfy,“ směje se.