„Nymburk jsem nikdy neměl rád, vždycky hrál silový hokej. O úspěchu rozhodne, jak si naši „papíroví“ útočníci poradí s mohutnými obránci soupeře,“ trenér Spartaku Pavel Zmrhal.
 
Jeho svěřenci museli v neděli skousnout domácí porážku s Pískem, ale o nějakém zhoršení atmosféry v mužstvu se hovořit nedá. „Jsme v soutěži zatím úspěšní a jedna domácí porážka na tom nic nezmění. Necítím, že by na nás byl vyvíjen nějaký tlak,“ tvrdí Pavel Zmrhal.
 
Ten nevidí v zápase favorita a upozorňuje na jednu výhodu, kterou má jeho tým. „Domácí budou pod tlakem. Měli před soutěží daleko větší ambice a zatím je moc nenaplňují. Do zápasu s námi půjdou s nutností vyhrát.“
 
Hosté sice nůž na krku mít nebudou, ale před velmi těžkým zápasem v Benátkách nad Jizerou by bylo záhodno nějaký ten bodík do tabulky přidat. Motivace by tedy chybět neměla. „Hrajeme o body a o prémie. Myslím si, že je to dostatečný stimul k tomu, abychom podali co možná nejlepší výkon,“ potvrzuje kouč.
 
Jeho tým ale bude poněkud oslaben. „Vzhledem ke kolizi se zápasy I. ligy budeme bez pendlů. Musíme si to uhrát sami,“ burcuje před důležitým utkáním.