Od pondělka jste na marodce. Jak se vám to přihodilo?

Skákali jsme překážky, ze kterých jsme měli sprintem vystartovat. Překážku jsem ještě přeskočil, ale zasprintovat jsem už nedokázal. Najednou jsem ležel a věděl jsem, že je to hodně špatné.

Máte přetrženou achilovku. Je to první zranění tohoto typu nebo došlo k obnově nějakého starého šrámu?

Achilovku mám zraněnou poprvé. Skutečně došlo k jejímu přetržení. Momentálně mám už za sebou operaci.

Čas po operaci se počítá zatím jen v hodinách, přesto se vás zeptám, jak to vypadá? Jaká je prognóza lékařů na dobu rekonvalescence?

V Havlíčkově Brodě mě operoval lékař, který kdysi operoval Jágrovi zlomený malíček, takže lepší péči jsem asi ani dostat nemohl. Doktor mi řekl, že je s operací spokojen, že komplikace nepředpokládá. Pokud tedy vše půjde tou ideální cestou, měl bych mít sádru jen pět týdnů a pak bych začal s rehabilitací. Začátek sezony by tak v ohrožení nebyl.

Mluvíme o začátku sezony, ale ta je v Pelhřimově momentálně trochu zastřena v mlze. Nikdo neví, zda ji klub vůbec začne. Cítíte mezi hráči nejistotu, bavíte se o současných problémech?

Je to hodně nepříjemné téma každého. Nikdo se o tom moc bavit nechce. Samozřejmě nás to trápí, nechce se nám věřit, že bychom ligu nehráli. Diskutoval jsem s manažerem Alešem Kučerou, který věří, že se povede problémy vyřešit a že se snad vše dá ještě dohromady. Nezbývá nám než doufat.