Byl to kolotoč

„Po zápase v Brodě toho měli hráči opravdu dost, projevily se bruslařské rozdíly. V utkání s Jindřichovým Hradcem únava už tak patrná nebyla, přišlo mi, že se hráči přizpůsobili tempu slabšího soupeře,“ hovoří na téma únavy pelhřimovský kouč Pavel Zmrhal.

Ten si na střídačce v Havlíčkově Brodě prožil hodně trudnou třetinu. Jeho tým se v první dvacetiminutovce zápasu s prvoligovými Rebely doslova vozil na kolotoči a po třetině prohrával už 0:4.

Za inkasované góly mohly fauly

„Hráče jsem na vyšší tempo před zápasem upozornil. Bohužel jsme se dopoustěli zbytečných faulů, takže jsme značnou část třetiny odehráli ve čtyřech, chvíli dokonce ve třech. Brod přesilovky sehrál v naprosté pohodě, my jsme na ledě postávali jako kuželky,“ nešetří kritikou trenér.

Zápas ale debaklem neskončil, ve zbývajích dvou třetinách se hra takřka vyrovnala a Pelhřimov dosáhl přijatelné prohry 5:2. „Nechci podceňovat hru domácích, ani přeceňovat hru naší, ale už jsme byli schopni zachytávat rozehrávku a v zlepšili jsme se i v útočné fázi,“ naopak kvituje Pavel Zmrhal.

Beci z Hradce sázeli na ofenzívu

Zápas spolupracujích klubů přinesl i hráčské testování. Pelhřimov poprvé v rámci přípravy přivítal navrátilce Jana Hrbatého a hlavně se přijeli předvést tři hráči z Hradce Králové. „Byli tam dva obránci a jeden útočník. Jsou to mladí kluci, kterým je kolem dvaceti. Neoslnili ani nezklamali. Ale bylo patrné, že Hradec je zvyklý hrát útočným stylem, takže obránci se dost vytahovali. Pokud bychom je měli zabudovat do sestavy, museli by se v tomto směru trochu krotit,“ tvrdí kouč.

Ten se první výhry v přípravě dočkal v domácím utkání s Jindřichovým Hradcem. Moc spokojen ale nebyl. „Naše hra optimální nebyla. Soupeř v tomto složení byl slabší a my jsme se jeho výkonu přizpůsobili.“

Přesto zápas byl svým způsobem přínosný. „Už jsme si mohli vyzkoušet nějaké nacvičené věci, na které v zápasech s těžšími soupeři nebyl prostor.“

Je třeba brzo uzavřít kádr

Kouč by přivítal, kdyby se v co nejbližší době uzavřel kádr. „Potřebujeme do týdne, maximálně dvou vytvořit takové tři pětky, s nimiž budeme počítat,“ předkládá svou vizi se zdůvodněním: „Z hlediska další přípravy by to byl ideální stav, protože bychom mohli pracovat na souhře jednotlivých hráčů, secvičit přesilovky a tak dále.“

HAVLÍČKŮV BROD – PELHŘIMOV 5:2

Branky: 9. Kreuzer, 14. Endál, 16. Ondráček, 17. Varga, 59. Kubeš – 36. Beránek, 47. Smetana. Třetiny: 4:0, 0:1, 1:1.
Pelhřimov: Zour – Meloun, Kašpar, Plch, Beránek, Smetana, Fibikar, Prostředník, Pavlů – Hrbatý, Plachý, Tecl – Šejnosta, Anderle, Polák – Digrin, Hadrava, Špatenka – Šípek, Votápek.

PELHŘIMOV – J. HRADEC 5:2

Branky: 14. a 42. Anderle, 15. Tecl, 52. Vácha, 56. Digrin – 35. a 58. Šulčík. Třetiny: 2:0, 0:1, 3:1.
Pelhřimov: Kašpar, Meloun, Beránek, Plch, Vácha, Smetana – Hrbatý, Plachý, Tecl – Chytráček, Anderle, Polák – Digrin, Hadrava, Špatenka – Votápek.