Prakticky se sirénou, která za nerozhodného stavu zvala aktéry druholigové bitvy do prodloužení, si od hlavního rozhodčího Skoupého vykoledoval vyloučení na pět minut a do konce utkání. Spartak tak odsoudil k oslabení třech proti čtyřem.
 
„Těžko říci, jak to hodnotit. Určitě to správné nebylo, ale do jisté míry to z mé strany bylo vyjádření zklamání z vývoje zápasu. Byl to jakýsi projev zmaru,“ vysvětlil den po zápase.
 
Křídlo Spartaku tak muselo předčasně do kabiny, vítězný gól Jindřichova Hradce z hole bývalého spoluhráče Jiřího Cmunta už neviděl.
 
Podle reakce trenéra Zmrhala, který po udělení trestu vztekle mrštil plastovou lahví do kouta střídačky, se dala v kabině čekat bouře. Ta se ale nekonala.
 
„Neřekl mi nic, zatím jsme to nehodnotili. To ale neznamená, že jsem se tomu vyhnul. Trenér se k tomu stoprocentně vrátí, vynadá mi a budu i potrestán,“ ví Marek Digrin.
 
O pokutě mluví i trenér Spartaku Pavel Zmrhal. „Spolu s manažerem jsme s Markem už o podobných věcech diskutovali a to co udělal, není omluvitelné.
 
Nejspíš celou záležitost vyřešíme nějakou tučnou pokutou.