Kvůli nepřízni počasí a brzkému odjezdu k utkání do Sokolova se diskuse nakonec nezúčastnili Jan Hrbatý a Martin Tecl. V článku naleznete několik vybraných otázek a odpovědí.

Jakou hodnotu má současné páté místo?

Aleš Kučera (generální manažer): Pravá hodnota se zatím nedá určit, záleží, zda se dostaneme do play - off. Chtěli jsme, aby výkony týmu měly vzestupnou tendenci, což se snad povedlo. Hodně nám napoví část sudá-lichá.

Jaká je odezva v prvoligových klubech na současné páté místo Spartaku?

Aleš Kučera: Jihlava má zájem o Jana Kašpara a Jana Hrbatého. V současné době je dohoda, že dohrají sezónu v Pelhřimově a Jiří Kubát (hráč Pelhřimova) v Jihlavě. O prodeji Jana Kašpara do Jihlavy budeme jednat v průběhu čtrnácti dnů. Zájem je i o Tomáše Plachého. Samozřejmě se jedná o opory týmu, ale na druhou stranu nemá cenu držet tyto mladé talentované hráče ve druhé lize a zamezit jim tak ve výkonnostním růstu. Pro příští sezónu se budeme muset nejspíše poohlédnout po nějaké adekvátní náhradě.

Jak to, že jsi v Pelhřimově a ne v Hradci Králové? V minulých dnech se objevila zpráva na diskusním fóru webových stránek, že bys jsi měl sezónu dohrát ve východočeském klubu.

Jan Šejnoha: Já jsem si byl v Hradci Králové o vánočních svátcích pouze zatrénovat a odehrál jsem tam jeden přípravný zápas.
Jelikož jim chyběl jeden útočník, aby měli čtyři formace, tak mě přizvali. Sezónu dohraji v Pelhřimově.


V základní části se v pelhřimovském dresu neobjevil Pavel Pelán, který byl na jaře vytipován jako posila týmu. Nakonec odehrál prakticky polovinu sezóny v Kolíně. Proč?

Aleš Kučera: My jsme se s Pavlem domluvili na nějakých podmínkách, trénoval tady asi měsíc v rámci letní přípravy. Pak přišel Kolín s nabídkou, kterou Pavel přijal. Kolín nám velice dobře zaplatil měsíční hostování, my jsme poté připravili smlouvu k prodeji. Kolín ale nedodržel splátkový kalendář, tím pádem peníze propadly v náš prospěch a Pavel Pelán je stále hráčem Pelhřimova. Je dosti pravděpodobné, že se objeví v našem dresu v utkání v Sokolově, byť jen krátkodobě. V Kolíně údajně k 15. lednu přebírá hokej pan Chromiak (slovenský sponzor) a tvrdí, že částku za Pavla Pelána doplatí.

zdroj.: www.hokejpelhrimov.cz