Obavy, s kým vlastně bude Pelhřimov hrát, určitě vznikly při pohledu do sestav prvoligových týmů v tomto týdnu. Hradci Králové byli k dispozici Jan Šejnoha a Tomáš Prostředník, za Jihlavu pravidelně nastupovali Jan Kašpar a Jan Hrbatý, jeden zápas za brodské Rebely odehrál Vojtěch Němec.
 
„Co se týká Vojty Němce, tak tam je situace jasná. V neděli nastoupí za nás. Brodu je k dispozici, když se náš program nekryje s jejich. Situace by asi byla jiná, kdyby Rebelové měli velkou maradku. To bychom museli jednat, ale v této situaci momentálně nejsme,“ vysvětluje generální manažer Spartaku.
 
Naprosto jasno je ohledně dvojice Jan Kašpar a Jan Hrbatý. Jihlava je po pětizápasové bitvě s Vrchlabím z kola venku.
 
„Když budu upřímný oba hráče bychom z Jihlavy stáhli i v případě, že by Dukla postoupila. Jednak je potřebujeme a pak také jednání Jihlavy o uvolňování těchto hráčů z našeho klubu v posledních dnech moc seriózní nebylo,“ tvrdí Aleš Kučera.
 
Hradec Králové se přes Třebíč prokousal v pátém zápase dál a v neděli hraje. Spartak má sice z hlediska hráčských práv v letošní sezóně poslední slovo, kde Jan Šejnoha a Tomáš Prostředník zítra budou hrát, ale za každou cenu ho prosazovat nehodlá. Důvodem jsou nadstandardní vztahy s Hradcem Králové a připravovaná další spolupráce.

Rozhodne se v sobotu

Přesto rozhodně není vyloučeno, že Šejnoha s Prostředníkem dres Spartaku obléknou. „Vše se rozhodne dnes. Zavoláme si s trenérem Hradce, vše prodiskutujeme a domluvíme se, co by bylo pro oba kluby i hráče nejlepší,“ říká Aleš Kučera.
 
Faktem je, že Tomáš Prostředník v rozhodujících zápasech s Třebíčí na ledě chyběl, Jan Šejnoha byl členem čtvrtého útoku, který toho také moc nenahrál.
 
V posledních zápasech byli na marodce Marek Digrin a Josef Vácha. Marek Digrin by měl hrát, byť ještě není stoprocentně zdráv, druhý jmenovaný si musel vzít čas na rozmyšlenou.
 
„V pátek to zkusím na tréninku a uvidím. Buď to půjde nebo ne. Hrát bych ale chtěl,“ tvrdil ve středu obránce Spartaku.
 

 

Šanci možná dostane Kaiseršot


Poslední domácí utkání nadstavby sehrají zítra pelhřimovští hokejisté. Soupeřem jim od 17 hodin bude Slaný, tedy tým, který má už jen teoretickou šanci na udržení II. ligy.
 
Spartak mu na jeho ledě nastřílel deset gólů, což může být pro odvetu v jistém směru nebezpečné. „I já tam jisté nebezpečí podcenění vidím. Pokusím se tyhle myšlenky vyhnat z hlav hráčů. Slaný poslední dobou uhrálo několik solidních výsledků a každé utkání začíná od stavu 0:0,“ připomíná trenér Pavel Zmrhal.
 
Ten zvažuje, že dá volno jedničce Adamcovi a do branky se postaví Jakub Kaiseršot. „Zatím to jen zvažuji, takže to neříkám jako hotovou věc. Přesto bylo by dobré, kdyby si Jakub před play off zachytal a byl připraven případně za Davida zaskočit,“ ví trenér.
 
Zejména mezi fanoušky se spekuluje, zda Slaný k zápasu vůbec dorazí. „Sice jsem s nikým z tábora soupeře nemluvil, ale myslím si, že něco podobného nepřipadá v úvahu. V této soutěži takové jednání není obvyklé,“ tvrdí generální manažer Spartaku Aleš Kučera. Jeho mínění potvrzuje i fakt, že na nedostavení se k zápasu pamatují řády dvacetitisícovou pokutou.