30.kolo, neděle 10.2.2008

HC Vlci Jablonec nad Nisou - Spartak Pelhřimov 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)

Na úzkém kluzišti vstoupili Pelhřimovští do utkání aktivněji. Po několika šancích se radovali v 10. minutě. Sériii pěti branek v přesilových hrách odstartoval Anderle, který doklepl puk za záda brankáře Duška po kombinaci Němce a Pelána. Domácí odpověděli rovněž v početní výhodě, kterou využili po několika vteřinách. Střelou pod horní tyčku se prosadil Šesták. Spartak byl v první třetině lepším týmem, dvakrát se dostal do přesilové hry pěti proti třem. Tu v pořadí druhou přesilovku využil po pěkné přihrávce Hrbatého Plachý.

Od druhé třetiny začal tempo zápasu diktovat Jablonec, který se častěji dostával do přesilovek. Obrovskou šanci měl při hře pěti proti třem Divíšek, jenže odkrytou branku netrefil. Domácí se přece jen vyrovnání dočkali.

Při další přesilovce se prosadil Šulc, jemuž nahrávakli Divíšek a Jankových. I když Jablonec vyslal na Adamce ve druhé dvacetiminutovce dvacet střel, šel do kabin opět s gólovým mankem. Postaral se to Němec, kterému v přesilové hře pěkně namazal Pelán. Vše bylo ovšem naprosto otevřeno, domácí šli do další třetiny s výhodou vědomí více něž minutové přesilovky pět na tři.

Přesilovka gólové ovoce i přes velkou šanci Šulce nepřinesla. Ve 45. minutě si domácí vytvořili v další početní výhodě velký tlak před brankou Spartaku, ale hostující obrana v čele s Adamcem se štěstím odvrátila. O minutu později tak udeřilo na druhé straně. Hadrava vystřelil, Dušek kotouč vyrazil na mantinel od kterého se puk odrazil k Dvořákovi, který bekhendovou střelou překonal překvapeného Duška.

Domácí měli poté velký tlak, ale červenobílí dokázali úspěšně bránit. Necelé tři minuty před koncem si vzali Jablonečtí oddechový čas. Odvolali brankáře, do hry poslali hned čtyři útočníky, ale puku se brzo zmocnil Hrbatý, který ranou do prázdné branky definitivně rozhodl. Pelhřimosvké vítězství pečetil 15 vteřin před koncem Tecl.

Pelhřimovští hokejisté dnes uspěli hlavně díky kolektivnímu výkonu. Velkou oporou Spartaku byl dnes brankář David Adamec, který si připsal několik velice těžkých zákroků.

Ohlasy trenérů

Pavel Zmrhal (trenér Pelhřimova): Vybojovali jsme velmi cenné vítězství, Jablonec je zřejmě z celého tria soupeřů, ke kterým teď v krátkém sledu zajíždíme, nejsilnější. Podali jsme dobrý kolektivní výkon. Nicméně bych chtěl pochválit zejména brankáře Davida Adamce, kterému se zápas velmi povedl.

Branky a nahrávky: 14. Šesták (Špak), 29. Šulc (Divíšek, Jankových) - 10. Anderle (Němec, Pelán), 19. Plachý (Hrbatý, Meloun), 36. Němec (Pelán, Anderle), 46. Dvořák (Hadrava), 58. Hrbatý, 60. Tecl (Plachý, Hrbatý). Rozhodčí: Štěpán - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 290. Střely na branku: 43:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6.
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Dušek - Špak, Ulrych, Duda, Drak, Mrkvička, Vorel - Šulc, Divíšek, Pabiška - Burkoň, Šesták, Jankových - Svoboda, Měrtl, Lepka
Spartak Pelhřimov: Adamec - Meloun, Kašpar, Beránek, Plch, Smetana, Vácha - Hrbatý, Plachý, Tecl - Němec, Anderle, Pelán - Digrin, Hadrava, Dvořák