Od útlého věku se Kristýna zajímala spíše o chlapecké sporty než o panenky. Po několika měsících strávených s kluky v pelhřimovském Spartaku stačil jeden turnaj v Horní Cerekvi na to, aby si jí všimla trenérka starších žákyň Sparty Praha a vzala si ji s sebou do Prahy.
Proč jsi si vybrala právě fotbal? Vždyť je to trochu netradiční dívčí sport.
Je to sice neobvyklý sport pro holku, ale mě baví. Už když jsem byla menší, zajímaly spíš chlapecké sporty. Kromě fotbalu jsem ráda hrála i florbal.
Více úspěchů slavíš ve fotbale. Kde si s ním začínala?
S fotbalem závodně jsem začala u trenéra Zdeňka Hankeho, který mě naučil základům. Ten ale po čase v Pelhřimově skončil a odešel do Brna. Začala jsem tedy trénovat s mládežnickými týmy Spartaku.
Jak jsi se dostala ke Spartě? Nebo spíš Sparta k tobě?
V létě jsem hrála turnaj v Horní Cerekvi, na němž startoval i tým Sparty. Tam mě kontaktovala trenérka, která mě pozvala na trénink do Prahy, kde už jsem zůstala.
První trénink byl tedy z tvé strany asi hodně povedený. . .
Trenérce Sparty jsem se skutečně asi zalíbila. Stále bych věkem mohla nastupovat za mladší žákyně, ale ona už mě zařadila do týmu starších.
Máš už za sebou nějaké zápasy v rudém dresu?
Ano, hráli jsme turnaj v Ivančicích. Podařilo se mi vstřelit hattrick a nahrát na čtyři góly. Turnaj jsme vyhrály.
Přesunem do Prahy můžeš přehodnotit své cíle, jakých by si v tomto sportu chtěla dosáhnout. Kam až sahají tvé ambice?
Tím, že jsem se dostala do Sparty, se mi splnil sen. V našem týmu máme asi tři děvčata z širšího reprezentačního kádru, určitě bych si chtěla také jednou za reprezentaci zahrát.
Autor: Jakub Dvořák