„Myslím si, že to je vidět. Zatím se nám hra dozadu opravdu nedaří, máme co zlepšovat. Ostatně to už jsem říkal po předchozích dvou zápasech,“ připomíná kouč Spartaku Ladislav Kolda a výmluvu nehledá: „Než začne sezona, musíme tenhle problém vyřešit.“

Tým má tentokrát přece jen berličku. Dostal čtyři góly od Techniky Brno (4:4), která si v minulé sezoně zahrála baráž s Benátkami a Chrudimí o postup do I. ligy. „I když prý obměnili asi deset hráčů, ukázali nám, že minimálně v útoku budou nesmírně kvalitní. Tým je to zkušený, dneska měl více šancí než my, takže remíza je pro nás dobrým výsledkem,“ uznává kouč.

Problémy s defenzivní prací se však podle Ladislava Koldy netýkají jen obránců: „Vždycky je to záležitost celé pětky. Obráncům to nejde, ale ani útočníci jim moc nepomohou.“

. I když pelhřimovští v přípravě na druholigovou sezonu ze tří zápasů prohráli jen jednou, obranná činnost je zatím slabinou.


Daří se přesilovky

Pelhřimovský tým si rozhodně nezaslouží jen kritiku. Co je zatím milým překvapením jsou výkony brankářů. A že si Jirkův proti Technice zachytal. Na jeho svatyni šlo 40 střel. I při čtyřech inkasovaných gólech si tak udržel úspěšnost zákroků na devadesáti procentech. Ladislav Kolda moc dobře ví, kdo byl oporou, ale přehnaně chválit nechce: „Jirkův odchytal druhý dobrý zápas. Víc ale v tuto chvíli říkat nebudu.“ Je v tom kus diplomacie, protože ze hry o post jedničky není ani Miroslav Brož, který Spartak podržel v zápase proti Písku.

Jak už bylo zmíněno, Pelhřimovu to zatím jde lépe směrem dopředu než dozadu. Navíc se daří i přesilovky. „Zatím to není výsledek nějaké souhry. Sestavu hodně měníme, ale přesilovky se snažíme hrát tak, aby mohli střílet beci. A těm to zatím vychází,“ potvrzuje trenér Ladislav Kolda.