Pelhřimovský Spartak měl v závěrečném utkání úvodní části soutěže výhodu. Představil se na ledě posledního Jindřichova Hradce a na základě dosaženého výsledku si mohl vybrat, s jakými soupeři ze skupiny Západ budou pokračovat v nadstavbové části.

„Neříkám, že jsme si to vyloženě přáli, ale chtěli jsme skončit na pátém místě,“ sděluje generální manažer pelhřimovského klubu Aleš Kučera s odůvodněním: „Nechtěli jsme hrát s prvním a třetím a naopak máme příjemné soupeře z desátého a dvanáctého místa. Pak je tu i malinko výhodnější cestování.“

Zda si skutečně Spartak vybral tu přijatelnější variantu, se ale ukáže až na ledě. „Říká se, že západní skupina je malinko slabší, takže uvidíme. Více opravdu poznáme, až sehrajeme pár utkání,“ ví Kučera.

Pelhřimovští začínají v sobotu zápasem v Sokolově a minimálně jeden hráč jim bude dobře známý: „Působí tam Kukla, který na Vysočině oblékal dresy Třebíče a Havlíčkova Brodu,“ informuje generální manažer Spartaku.

Velké Meziříčí si splnilo cíl – být mezi osmi nejlepšími celky skupiny Střed. „V tomhle směru jsme spokojeni. Teď to bude zajímavé. Začne nám velké cestování,“ uvědomuje si trenér Horáckého hokejového klubu Bohumil Prachař.

Jeho svěřenci změří síly se šesti lichými týmy ze Západu. Vyzvou Klatovy, Klášterec nad Ohří, Rokycany, Kobru Praha, Litoměřice a Mělník. „Tahle mužstva většinou unikají naší pozornosti. Jsem zvědavý, co to přinese,“ říká Prachař.

Nadstavbová část druhé hokejové ligy startuje už o víkendu. Bude se hrát dvoukolovým systémem. Závěrečná utkání jsou naplánována na středu 27. února.