Aleš Kučera tuto informaci potvrzuje, ale jedním dechem říká: „Z pelhřimovského hokeje neodcházím a věřím, že mé trenérské působení v Jihlavě nebude mít na mou práci pro Spartak žádný vliv. Kdybych o tom nebyl přesvědčen, nikdy bych na nabídku Jihlavy nepřistoupil.“

Kývl jste na nabídku Dukly Jihlava dělat asistenta u jejího juniorského týmu. Co to znamená v přímé návaznosti pro pelhřimovský hokej? Odcházíte z něho, vracíte se k trenérské kariéře?

Tak to rozhodně není. V žádném případě z pelhřimovského hokeje neodcházím. Jen jsem podal pomocnou ruku Aleši Totterovi, který nějaký čas hledal asistenta. Dnes mě oslovil a já na základě našich dlouholetých kamarádských vztahů na jeho nabídku kývl. Přiznám se, že jsem po dvouleté odmlce cítil potřebu vrátit se k trenéřině. Dostat jakýsi impulz do další práce.

Znamená váš krok další prohloubení spolupráce s jihlavskou Duklou na bázi výchovy talentů?

Zcela určitě. Dukla je stále velkým producentem hokejových talentů a v regionu v tomto směru hraje významnou roli. Vysočina je malý kraj a kluby jsou nuceny spolupracovat, takže je zcela logické, že pelhřimovský hokej hledá partnerství s Jihlavou. Jsem přesvědčen, že spolupráce v podobě určité provázanosti výchovy mládeže, výměny hráčů a společných projektů je přínosná pro obě strany.

Podle informací, které pelhřimovský hokejový fanoušek dostal, sedíte momentálně na třech židlích. V Pelhřimově jste generálním manažerem klubu, trenérem juniorky a teď jste přijal trénování v Dukle. Dá se sezení na třech židlích vůbec zvládnout?

Nedá, to si plně uvědomuji. V tuto chvíli je jasné, že se musím vzdát postu trenéra juniorky Pelhřimova a najít za sebe náhradu. Toto musím vyřešit rychle, abych nenarušil přípravu týmu.

Dobrá tedy. Zbývají stále dvě židle. Na nich se sedět už dá?

Věřím v to, že se tyto dvě funkce dají skloubit. Chci ale říci, že prioritou pro mě je práce pro Pelhřimov. Opravdu z místního hokeje nechci odejít a ani v současné době neodcházím. Jsem přesvědčen, že práce pro Duklu mou činnost ve Spartaku neomezí. Kdybych o tomto nebyl přesvědčen, na nabídku Jihlavy bych nikdy nekývl.