Vzhledem k tomu, že Pelhřimov stál blízko prohry, když ještě osm minut před koncem prohrával o dva góly, vyložené zklamání v domácím táboře nezavládlo. „Chtěli jsme vyhrát, ale vzhledem k tomu, jak se utkání vyvíjelo, bod beru," přiznal trenér Martin Meloun.
Také útočník Petr Votápek, který se podílel na dvou gólech, přiznal jistou dávku spokojenosti. „Nedařilo se nám tak, jak bychom si přáli. Bod v tomto případě ztrátou není," uvedl.

Útok byl slabinou

Na ledě to byl urputný boj, domácí čekali na premiérovou trefu až do 29. minuty. „Už před zápasem jsem říkal, že to nebude lehké utkání a jen se to potvrdilo. Nymburk hrál dobře, skvěle bránil střední pásmo," všiml si Meloun a Votápek ho doplnil: „Soupeř sice bránil dobře, ale my jsme mu to také usnadnili. Málo jsme stříleli, snažili jsme se zbytečně moc kombinovat."

Pelhřimov dokázal v závěru vyrovnat, ale prodloužení už obrat nedokonal. Naopak z hole Dulovce inkasoval čtvrtou branku. Nebylo divu, stala se málo běžná věc. Dva pelhřimovští hráči byli v nastaveném čase za katrem a o míře „nečistoty" jejich zákroků by se dalo při nejmenším diskutovat. „Rozhodčí to pokazil, ale ublížil i soupeři. Bylo tam z jeho strany více přehmatů," je přesvědčen kouč Ledních Medvědů. Ten povede svůj tým zítra do další bitvy. Pelhřimov se představí v Kolíně, kde ho nečeká vůbec snadný úkol. Bude vzdorovat druhému týmu tabulky.