Neuvěřitelně napínavé derby rozhodl Pytlík

Žďár nad Sázavou – Očekávání nezklamali. Hokejisté Žďáru nad Sázavou a Havlíčkova Brodu ve středečním podvečeru předvedli více než patnácti stovkám diváků výtečnou podívanou, ale také neskutečné drama. V dohrávce 23. kola II. ligy skupiny Střed se nakonec radovaly žďárské Plameny, jejichž hrdinou se stal šestnáctiletý dorostenec Jaromír Pytlík, autor vítězné branky z předposlední minuty zápasu.

11.1.2018

Ve středeční dohrávce 23. kola II. ligy – skupiny Střed doma zdolali hokejisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) rivala z Havlíčkova Brodu (v červeném) těsně 4:3, když vítěznou branku zaznamenali v předposlední minutě hry.Foto: Petr Nedvěd

ŽĎÁR N. S. – H. BROD 4:3
Úvod derby se nesl ve slavnostním duchu. Jedna z legend českého hokeje, mistr světa z roku 1985 Jaroslav Benák, který byl před časem uveden do Síně slávy českého hokeje, dostal věcný dar od žďárského klubu jako poděkování za jeho trenérskou práci, kterou až do konce minulé sezony odváděl pro Plameny.

Úvodní dějství nabídlo šance před oběma brankami, góly však začaly padat až po změně stran. Jako první se radovali hostující Bruslaři, ránou od modré využil přesilovou hru Semrád – 0:1. Žďár pak svého soupeře přitlačil, po několika nevyužitých příležitostech zahřmělo až minutu před druhou sirénou, parádní přihrávku Štěpánka efektně tečoval za Novákova záda Vítek – 1:1.

Herní převahu si Plameny přenesly také do úvodu závěrečné dvacetiminutovky a již po dvou minutách hry je před brankovištěm osamocený Stehlík dostal do vedení. Deset minut před koncem našel parádní přihrávkou Štěpánek Pytlíka a za stavu 3:1 to vypadalo, že žďárští hokejisté míří za třemi body. Lídr tabulky však utkání nezabalil a během sedmapadesáti vteřin skóre vyrovnal.

V 55. minutě se před brankou nejlépe zorientoval Třetina a poměrně šťastnou trefou dostal Bruslaře zpět do hry. Za necelou minutu se puk před brankou Žďáru odrazil na hokejku Kuchty, který z úhlu vyrovnal na 3:3. Zdálo se, že derby bude muset rozhodnout až prodloužení, jenže v čase 58:19 zaváhala hostující obrana ve vlastním obranném pásmu, do nějž si najel žďárský benjamínek Jaromír Pytlík a trefou nad pravý beton gólmana Nováka definitivně překlopil misky vah na stranu Žďáru – 4:3. Bruslaři se ještě pokusili odvoláním strážce jejich svatyně na střídačku utkání vyrovnat, ale Plameny si v závěru zisk tří bodů dokázaly pohlídat.

„První třetina vyzněla pro hráče Brodu, ale poté už jsme začali hrát svoji hru. I poté, co jsme ztratili vedení 3:1, jsme šli za vítězstvím a nakonec jsme za to byli odměněni,“ pochvaloval si kormidelník Plamenů Michal Konečný.

„Od druhé třetiny měla hra tempo a spád. Šli jsme do vedení, Žďár však dokázal skóre otočit. Díky zvýšené aktivitě jsme vyrovnali, v závěru bohužel hráči podcenili situaci a inkasovali jsme rozhodující branku,“ zhodnotil derby asistent trenéra Havlíčkova Brodu Ladislav Fixa.

V sobotu čekají na vedoucí duo tabulky souboje s mužstvy z jejího suterénu. Žďárské Plameny se od 17.30 představí opět před svými fanoušky, když přivítají českobudějovický David Servis. Hráče Havlíčkova Brodu pak čeká výjezd na led posledního Písku.

Branky a nahrávky: 39. Vítek (Štěpánek), 42. Stehlík (Gregar, Kunstmüller), 50. Pytlík (Štěpánek, Beneš), 59. Pytlík (Gregar, Krupka) – 24. Semrád (Endál), 55. Třetina (Vašíček), 56. Kuchta (Vašíček, Michálek). Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 7:7, navíc Jícha (Žďár n. S.) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 512. Třetiny: 0:0, 1:1, 3:2. Žďár nad Sázavou: Řehoř – Pleva, Lojek, Beneš, Poizl, Peslar, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Dospěl, Krupka, Kovářů. Havlíčkův Brod: Novák – Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž, Hrabaň – Přidal, Třetina, Endál, Voříšek, Milfait, Kozlík, Michálek, Šuhaj, Chlubna, Beneš, Ludvík, Kuchta.

10. Písek 25 4 1 1 19 59:112 15

Program 27. kola II. ligy – skupiny Střed (sobota 13. ledna): Nymburk – Tábor, Kolín – Klatovy, Žďár n. S. – David Servis Č. Budějovice (17.30), Písek – H. Brod, Pelhřimov – M. Budějovice (18.00).

Autor: Tomáš Pohanka

11.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 12 200 Kč

Strojírenští kovodělníci Dělník,- ce v kovovýrobě - obsluha lisů - kalibrace - karusel. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 14200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Kalibrace podložek - značení dílců., Možnost i zkráceného úvazku.. Pracoviště: Dup - družstvo pelhřimov - pracoviště, 394 04 Nový Rychnov. Informace: Jaroslava Dvořáková, +420 728 605 598.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka maso, uzeniny, lahůdky - PELHŘIMOV. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o řeznictví Procházka (PMU CZ, a. s.), v prostorách Kauflandu ve městě PRACHATICE. , , Pracovní náplň , • prodej masa , • příprava a prodej uzenin, lahůdek a pečiva , • manipulace se zbožím , , Požadujeme , • vyučení v oboru (prodavač nebo řezník) výhodou , • chuť do práce , • nezaučené zaučíme , , Nabízíme , • pracovní poměr na dobu neurčitou s pravidelně vyplácenou mzdou , • bonusy za plnění tržeb, zaměstnanecké nákupy, stravenky , • kreativní práci s lidmi s možností postupu , , V případě zájmu se v dopoledních hodinách zastavte přímo na prodejně, nebo svůj životopis zašlete na alehka@prochazka.cz.. Pracoviště: Pmu cz, a.s., pracoviště pelhřimov, ul. pražská, Pražská, č.p. 2276, 393 01 Pelhřimov. Informace: Adéla Lehká, +420 416 856 107.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovnice - fakturantka (pro OZP). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň: příjem a výdej faktur na základě objednávek v IS., , VHODNÉ POUZE PRO OZP !, , NUTNÝ TELEFONICKÝ KONTAKT V PRACOVNÍCH DNECH 7:00 - 10:00 hod.. Pracoviště: Oscom trading s.r.o., Dolní náměstí, č.p. 256, 396 01 Humpolec. Informace: Marek Lecjaks, +420 608 658 033.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka maso, uzeniny, lahůdky - HUMPOLEC. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o řeznictví Procházka (PMU CZ, a. s.), v prostorách Penny Marketu ve městě HUMPOLEC. , , Pracovní náplň , • prodej masa , • příprava a prodej uzenin, lahůdek a pečiva , • manipulace se zbožím , , Požadujeme , • vyučení v oboru (prodavač nebo řezník) výhodou , • chuť do práce , • nezaučené zaučíme , , Nabízíme , • pracovní poměr na dobu neurčitou s pravidelně vyplácenou mzdou , • bonusy za plnění tržeb, zaměstnanecké nákupy, stravenky , • kreativní práci s lidmi s možností postupu , , V případě zájmu se v dopoledních hodinách zastavte přímo na prodejně, nebo svůj životopis zašlete na alehka@prochazka.cz.. Pracoviště: Pmu cz, a.s., pracoviště humpolec, Pražská, č.p. 1706, 396 01 Humpolec. Informace: Adéla Lehká, +420 416 856 107.

Videosouhrn 16. července 2018

Tři šelmy na útěku a zbytečná smrt pod koly expresu: prohlédněte si videa dne

Koupání na Trnávce, ilustrační foto.

Trnávka vypadá lépe než minule

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 15. července 2018.

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

Dokázali to. Dva roky po neúspěšném finále mistrovství Evropy se francouzská parta probila k úspěchu. Tým Didiera Deschampse potvrdil v gólově bohatém finále roli papírového favorita a Chorvatsko porazil 4:2. Jejich výhra se však neobešla bez kontroverzí.

Osobnosti regionů: Vodákům povolte dvě piva, cyklistům jedno a lyžařům žádné

/INFOGRAFIKA/ Ať si vodáci klidně sjíždějí řeky s mírnou hladinkou alkoholu, shodují se tři čtvrtiny osobností českých, moravských a slezských krajů, které oslovily regionální redakce Deníku.

Šest odvážlivců z Hodiny H vyrazilo do Portugalska

Pelhřimov – Šest mladých odvážlivců nejen z Kraje Vysočina se pod záštitou Hodiny H vydalo během červnových dnů do Portugalska. Různorodá skupina se vydala do Lisabonu na dvoutýdenní výměnu mládeže s názvem You(th) Inspire(s) Europe. „Cílem tohoto projektu, který spadá pod hlavičku programu Erasmus +, bylo především podpořit aktivní evropské občanství, rozvinout solidaritu, toleranci a sociální soudržnost mezi mladými lidmi, rozvinout a zdokonalit u účastníků kreativitu, smysl pro iniciativu a zapojení se,“ vyjmenovala Eva Havlíčková z pelhřimovské Hodiny H.