Neuvěřitelně napínavé derby rozhodl Pytlík

Žďár nad Sázavou – Očekávání nezklamali. Hokejisté Žďáru nad Sázavou a Havlíčkova Brodu ve středečním podvečeru předvedli více než patnácti stovkám diváků výtečnou podívanou, ale také neskutečné drama. V dohrávce 23. kola II. ligy skupiny Střed se nakonec radovaly žďárské Plameny, jejichž hrdinou se stal šestnáctiletý dorostenec Jaromír Pytlík, autor vítězné branky z předposlední minuty zápasu.

11.1.2018

Ve středeční dohrávce 23. kola II. ligy – skupiny Střed doma zdolali hokejisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) rivala z Havlíčkova Brodu (v červeném) těsně 4:3, když vítěznou branku zaznamenali v předposlední minutě hry.Foto: Petr Nedvěd

ŽĎÁR N. S. – H. BROD 4:3
Úvod derby se nesl ve slavnostním duchu. Jedna z legend českého hokeje, mistr světa z roku 1985 Jaroslav Benák, který byl před časem uveden do Síně slávy českého hokeje, dostal věcný dar od žďárského klubu jako poděkování za jeho trenérskou práci, kterou až do konce minulé sezony odváděl pro Plameny.

Úvodní dějství nabídlo šance před oběma brankami, góly však začaly padat až po změně stran. Jako první se radovali hostující Bruslaři, ránou od modré využil přesilovou hru Semrád – 0:1. Žďár pak svého soupeře přitlačil, po několika nevyužitých příležitostech zahřmělo až minutu před druhou sirénou, parádní přihrávku Štěpánka efektně tečoval za Novákova záda Vítek – 1:1.

Herní převahu si Plameny přenesly také do úvodu závěrečné dvacetiminutovky a již po dvou minutách hry je před brankovištěm osamocený Stehlík dostal do vedení. Deset minut před koncem našel parádní přihrávkou Štěpánek Pytlíka a za stavu 3:1 to vypadalo, že žďárští hokejisté míří za třemi body. Lídr tabulky však utkání nezabalil a během sedmapadesáti vteřin skóre vyrovnal.

V 55. minutě se před brankou nejlépe zorientoval Třetina a poměrně šťastnou trefou dostal Bruslaře zpět do hry. Za necelou minutu se puk před brankou Žďáru odrazil na hokejku Kuchty, který z úhlu vyrovnal na 3:3. Zdálo se, že derby bude muset rozhodnout až prodloužení, jenže v čase 58:19 zaváhala hostující obrana ve vlastním obranném pásmu, do nějž si najel žďárský benjamínek Jaromír Pytlík a trefou nad pravý beton gólmana Nováka definitivně překlopil misky vah na stranu Žďáru – 4:3. Bruslaři se ještě pokusili odvoláním strážce jejich svatyně na střídačku utkání vyrovnat, ale Plameny si v závěru zisk tří bodů dokázaly pohlídat.

„První třetina vyzněla pro hráče Brodu, ale poté už jsme začali hrát svoji hru. I poté, co jsme ztratili vedení 3:1, jsme šli za vítězstvím a nakonec jsme za to byli odměněni,“ pochvaloval si kormidelník Plamenů Michal Konečný.

„Od druhé třetiny měla hra tempo a spád. Šli jsme do vedení, Žďár však dokázal skóre otočit. Díky zvýšené aktivitě jsme vyrovnali, v závěru bohužel hráči podcenili situaci a inkasovali jsme rozhodující branku,“ zhodnotil derby asistent trenéra Havlíčkova Brodu Ladislav Fixa.

V sobotu čekají na vedoucí duo tabulky souboje s mužstvy z jejího suterénu. Žďárské Plameny se od 17.30 představí opět před svými fanoušky, když přivítají českobudějovický David Servis. Hráče Havlíčkova Brodu pak čeká výjezd na led posledního Písku.

Branky a nahrávky: 39. Vítek (Štěpánek), 42. Stehlík (Gregar, Kunstmüller), 50. Pytlík (Štěpánek, Beneš), 59. Pytlík (Gregar, Krupka) – 24. Semrád (Endál), 55. Třetina (Vašíček), 56. Kuchta (Vašíček, Michálek). Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 7:7, navíc Jícha (Žďár n. S.) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 512. Třetiny: 0:0, 1:1, 3:2. Žďár nad Sázavou: Řehoř – Pleva, Lojek, Beneš, Poizl, Peslar, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Dospěl, Krupka, Kovářů. Havlíčkův Brod: Novák – Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž, Hrabaň – Přidal, Třetina, Endál, Voříšek, Milfait, Kozlík, Michálek, Šuhaj, Chlubna, Beneš, Ludvík, Kuchta.

10. Písek 25 4 1 1 19 59:112 15

Program 27. kola II. ligy – skupiny Střed (sobota 13. ledna): Nymburk – Tábor, Kolín – Klatovy, Žďár n. S. – David Servis Č. Budějovice (17.30), Písek – H. Brod, Pelhřimov – M. Budějovice (18.00).

Autor: Tomáš Pohanka

11.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 000 Kč Prodavači smíšeného zboží Prodavač,- ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: zkušenost s prodejem potravin, zdravotní průkaz., , Nutný telefonický kontakt předem!. Pracoviště: Jednota, spotřební družstvo v kamenici nad lipou - pracoviště humpolec, Havlíčkovo náměstí, č.p. 90, 396 01 Humpolec. Informace: Jiří Eder, +420 565 420 150,606 892 572. Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 15 500 Kč Pomocní kuchaři Pomocný kuchař. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč, mzda max. 16500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplň práce: v teplé nebo studené kuchyni, pomocné práce v kuchyni, příprava jídel nebo produktů, příprava surovin, dokončovací práce, kontrola kvality., , Požadujeme: pozitivní přístup k práci, vztah k potravinám, zručnost, spolehlivost, zodpovědnost, důslednost., Nabízíme: zajímavé ohodnocení, stabilní práce u silné rodinné firmy, podpora v odbornosti, možnost kariérního růstu, slušné a férové jednání, široká škála firemních benefitů, zaměstnanecký klub Moje Adélka, , , NUTNÝ TELEFONICKÝ KONTAKT PŘEDEM !. Pracoviště: Adélka a.s., U Pekárny, č.p. 849, 393 01 Pelhřimov. Informace: Zdena Musilová, +420 773 788 834. Potravinářství - Potravinářství Řezník, uzenář 20 000 Kč Řezníci a uzenáři Řezník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Praxe v oboru výhodou. Pracoviště: Zdeněk prokeš, Mikuláše z Pelhř., č.p. 404, 393 01 Pelhřimov. Informace: Zdeněk Prokeš, +420 777 827 199. Doprava a logistika - Doprava a logistika Vedoucí skladu 20 000 Kč Úředníci ve skladech Logistik, technik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: příjem zboží, kontrola přijatého zboží a zařazení do prodeje, nacenění a vystavení zboží, úklid a zodpovědnost o sklad, Příjem zboží do systému - vytvoření příjemek, zodpovědnost za reklamace, odvoz papíru na sběrný dvůr.. Pracoviště: Elektro jankovský s.r.o. - elektro expert, Pražská, č.p. 2312, 393 01 Pelhřimov. Informace: Jana Jankovská, +420 606 229 972.

Tomáš Řepka odehrál v dresu SK Panthers Čelákovice soutěžní zápas ve čtvrté třídě.
47

Soud projednával obžalobu Řepky. Hrozí mu osm let, k soudu nepřišel

Patrizio Stronati na snímku z semifinále fotbalového poháru MOL Cup mezi FK Mladá Boleslav a SFC Opava v Mladé Boleslavi 26. dubna 2017.
15

Myslel jsem, že si ze mě střílí, říká reprezentační nováček o pozvánce

ANKETA: Kteří fotbalisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na fotbalového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí?

Námořní rallye vyhrál brněnský tým Hyveco

V pátek se rozhodlo o mistrovi České republiky v námořní rallye, která se konala v Chorvatsku. Celá akce trvala pět dní a až do posledního dne byla velmi vyrovnaná.

Skvělá šance pro fanoušky! Vyhrajte kopačky Krmenčíka, dres Plzně či sud piva

Deník připravil ve spolupráci s FC Viktoria Plzeň a pivovarem Gambrinus soutěž pro fotbalové fanoušky. Hrajeme o exkluzivní trofeje související s účastí Plzně v Lize mistrů. Podrobnosti soutěže čtěte ve Sportovním deníku v pondělí 22. října.

Kapitán Karviné Marek Janečka: Baník? Kvalita. Ale na zadek se z něj neposadím

Karviná – Velmi těžká mise čeká dnes od 17 hodin na fotbalisty MFK Karviná, kteří míří do moravskoslezské metropole k regionálnímu derby s Baníkem.