V první polovině zápasu se hrálo svižně na obě strany, takže brankář Jan Brož se několikrát musel mít také v pozoru a na takový debakl to rozhodně nevypadalo. Pravda, více práce měl jeho kolínský protějšek Sejpal, ale za jeho záda se snažili procpat domácí puk marně.

Až ve 32. minutě zavelel k vítězné jízdě devatenáctiletý Juda, který si šikovně počkal na přesnou přihrávku od Pekra a zblízka otevřel skóre. Zanedlouho dodal svým barvám více klidu kapitán Skořepa, který si po brejku položil Sejpala a zasunul puk pod betonem až do brány.

Ve třetím dějství už Dukla na ledě zcela vládla. A při chuti byli mladíci. Čermák vyslal po levém křídle Judu, jehož střela pod padajícím bekem skončila za překvapeným kolínským gólmanem. Čtvrtý gól přišel po dalším rychlém výpadu. Chlubna šikovně žabičkou překonal obrannou linii a rozjetý Čermák byl před Sejpalem přesný. Krásně do šibenice se poté trefil Fronk a tečku udělal v samotném závěru Chlubna, který si roztáhl Sejpala a střelou mezi betony uzavřel sobotní účet na 6:0.

Chance liga
JIHLAVA - KOLÍN 6:0
Branky a nahrávky: 32. Juda (Pekr), 38. Skořepa (Černý, Havránek), 51. Juda (Čermák), 54. Čermák (Chlubna), 59. Fronk, 60. Chlubna (Juda). Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Horažďovský, Flegl. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Třetiny 0:0, 2:0, 4:0. Jihlava: J. Brož – Krenželok, Kolář, Černý, Strejček, Bilčík, Mareš, Eliáš – Havránek, Skořepa, Illéš – Jiránek, Fronk, Mácha – Harkabus, Lichanec, Pekr – Čermák, Juda, Chlubna. Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Pýcha – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Zumr, Stehlík – Síla, Štohanzl, Petržilka – Semirád, Martínek, Němec – Mašín.