Po čtvrnácti zápasech jim patří osmá příčka, ale rozhodně nejsou průměrným týmem tabulky. Červenobílí dlouho soutěž vedli, ale pak přišlo pět porážek v řadě.

„Když se na to podíváme v součtu, tak vzhledem k ekonomické situaci, v jaké se klub už několik let nachází, není současné umístění špatné," sice prohlásil manažer Aleš Kučera, ale vzápětí přiznal, že série porážek ho zdaleka klidným nenachává. „Potřebujeme už zase začít vyhrávat. V následujících zápasech proti Řisutům a Moravským Budějovicím je nutné bodovat," postavil úkol před tým.

Ten podle jeho názoru sice těžko může hrát o samou špici tabulky, ale na druhou stranu by měl patřit k tomu lepšímu v západní skupině II. ligy. „Úvod sezony nás sice naladil do růžova, ale realita je jiná. Třeba takový Sokolov si pomáhá  hráči z extraligy a my naopak patříme mezi týmy s nejmenším rozpočtem. Na druhou stranu tým po posílení před sezonou má nespormou kvalitu a měl by se v tabulce pohybovat kolem pátého místa. To je pozice reálná a zároveň taková, která by nám v následném play off dávala šanci přes jednoho či dva soupeře přejít a prohlásit tak sezonu za úspěšnou," opakuje Kučera předsezonní cíle.

Mladí na tapetě

Medvědi však momentálně čelí největší výsledkové krizi za poslední roky. Když pomineme loňský propadák v play off se Žďárem, nikdy celek od Bělé neprohrál pět zápasů v řadě. Vše začalo porážkou 5:2 v Jablonci, pak následovaly pokažené zápasy proti Sokolovu, Klášterci nad Ohří, Kobře a Žďáru. Právě propadák v derby Aleše Kučeru hodně mrzel. „Na zápase jsem nebyl, ale 7:1 je opravdu hodně. Přitom  první třetina prý nebyla špatná," hodnotil.

Důvod poklesu herní formy je celkem zřejmý. „Hlavní příčinu vidím v tom, že se nám rozpadla osa týmu. Bezděk z důvodu zaměstnání musel na měsíc přerušit sportovní činnost, zranili se nám Hadrava, Plachý a Kubát," postěžoval si na zaplněnou marodku prakticky po celý říjen manažer Medvědů. Do boje tak šli mladíci, kteří díru do světa neudělali a vysloužili si ostrou kritiku trenéra Melouna. „Tohle je jedna věc, v níž nejsme s trenérem za jedno.  Nemůžeme tým stavět jen na zkušených hráčích, mladí potřebují dostávat příležitost a podpořit, protože se jedná o hráče, kteří budou za dva tři roky tvořit osu týmu. Nemůžeme ale od nich čekat, že po hokejové stránce budou hned přínosem. Na druhé straně rozumím trenérovi, který chtěl hlavně bojovnost a ta tam scházela. V tomto směru byla kritika na místě," promluvil na v posledních týdnech tolik diskutované téma Aleš Kučera.

Pelhřimovská marodka se vyprázdňuje, lepší výsledky by se měly dostavit. Vedení klubu přesto sáhlo k posílení kádru. „Chceme zvýšit konkurenci v týmu. Z Jindřichova Hradce se vrací Kasalý, který se tam rozehrál k dobrým výkonům a takřka pravidelně bodoval. Z Havlíčkova Brodu přichází Radek Novotný, který má zkušenosti z I. ligy, získali jsme  Štěpána Štěpánka. Ten si i přes své mládí zkusil v minulé sezoně slovenskou extraligu," zveřejnil Aleš Kučera jména posil.