Od 18 hodin v domácím prostředí změří síly s vysočinským rivalem Žďárem nad Sázavou. „Pro mě je to klasický přípravný zápas. Budu pokračovat v seznamování se s hráči," prohlásil trenér Pelhřimova Augustin Žák, který tým převzal po předešlé sezoně, v níž červenobílí přešli přes první kolo druholigového play off.

Ne každý v pelhřimovské kabině je pro Žáka nepopsaným listem papíru. Hlavně hráče, kteří okusili hokejový chlebíček v havlíčkobrodské Kotlině, má kouč přečtené. „Plachého, Kubáta či Hadravu moc pozorovat nemusím, u těch vím, co mohu čekat. Je tu ale řada dalších kluků a zejména o těch mladých si potřebuji udělat obrázek," podotkl.

Na základě herního pojetí i výsledků v předešlých sezonách je pochopitelné, že Žák hledá způsoby, jak vylepšit defenzivní hru týmu. „Je dobře, že hrajeme proti Žďáru, který považuji za silného soupeře. Ten naši obranu prověří," libuje si.

Pelhřimov už v tomto utkání nastoupí bez útočníka Vylíčila, který kývl na angažmá v přece jen hokejově poněkud exotickém Rumunsku. „Mohu to potvrdit. Dnes mi to hráč oznámil. Jméno konkrétního klubu neznám," uvedl manažer Ledních medvědů Aleš Kučera.