Není divu, jeho tým z pěti kol vyhrál čtyři zápasy, drží se na první příčce tabulky a střední útočník Ledních Medvědů v posledním utkání ve Vrchlabí dvakrát skóroval.

„Maximálně si to teď užívám. Tým v létě doplnili dva zkušení beci a momentálně máme tři naprosto vyrovnané pětky. Nevidím v týmu slabý článek, což je dobře. Rozhodnout může každý," přemýšlí o tom, proč se v minulých letech průměrný celek nyní dere na výsluní třetí nejvyšší soutěže.

Plachý v minulých sezonách byl opakovaně nejlepším hráčem v kanadském bodování pelhřimovského celku, čímž si na sebe pletl bič. Trenéři i diváci po něm chtěli góly v klíčových momentech, když se týmu nedařilo, hovořilo se prakticky vzápětí o formě štírka z první lajny.
„Neřekl bych, že na mě ležel v minulosti nějaký tlak. V týmu byli další kvalitní střelci jako Martin Tecl, Jan Hrbatý či Libor Bezděk. Teď se to ale ještě více vyrovnalo, a to je dobře. Pomohlo nám to jako celku. Výsledek není jen o jednom hráči, což je dobře," je přesvědčen.

První útok  musel před sezonou projít přestavbou. Jelikož skončil Jan Hrbatý, řešili trenéři, koho k sehrané dvojici Plachý-Tecl zařadit na pravé křídlo. Pomyslný konkurz vyhrál mladík Marek Hadrava. „Musím to zaklepat, ale šlape to na jedničku. Marek je velmi dobrý hokejista, kterému nebylo potřeba moc co vysvětlovat. Zapadl k nám," libuje si Tomáš Plachý a  na adresu nového parťáka dodává: „Hraje trochu něco jiného než Honza, ale je to ku prospěchu věci. Vybojuje spoustu puků v rozích, Martin všechno odbrání, takže já z jejich hry těžím," vysvětlil.

Další překážkou před pelhřimovským týmem je Děčín. Ten dnes přijede do Pelhřimova s vizitkou osmého týmu tabulky. „Pokud nepodlehneme nějakému uspokojení a nepůjdeme do zápasu s hlavami v oblacích, pak není důvod se soupeře bát. Věřím, že navážeme na předešlé výkony, že diváky hokejem pobavíme a výsledek se dostaví," přeje si osmadvacetiletý odchovanec havlíčkobrodského hokeje.