Vzestup formy potvrdil Litvínov, který porazil silné České Budějovice 3:2 a vyhrál počtvrté z posledních pěti zápasů. Strhující bitva se odehrála ve Vítkovicích, které o výhře nad Kometou rozhodly až v úplném závěru.

Hradec Králové - Sparta 3:8

Mountfield doma vyhrál devětkrát za sebou a ztratil jediný bod, naopak Sparta prohrála deset z posledních jedenácti zápasů. Pražané však v magnetu kola rozcupovali papírové předpoklady na kusy a Hradci nasázeli osm gólů. Rozhodl úsek mezi 24. a 31. minutou, kdy hosté odskočili ze stavu 1:1 na 5:1. Na vysokém vítězství se hattrickem podílel Chlapík.

Branky a nahrávky: 16. Lev (Orsava, Pavlík), 39. Koukal (Blain, Nedomlel), 54. Smoleňák (McCormack) – 5. F. Chlapík (M. Řepík), 24. M. Řepík (F. Chlapík, Sobotka), 28. F. Chlapík (Vitouch, A. Polášek), 29. M. Řepík (D. Kaše, Jeřábek), 31. Moravčík (Vitouch), 43. Sobotka (F. Chlapík), 48. F. Chlapík (R. Horák, Matuškin), 57. Matuškin z trestného střílení. Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Klouček, Bohuněk. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 972.
Hradec: Lukeš (od 29. Kiviaho) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, McCormack, Jank – Oksanen, Lev, Smoleňák  – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lalancette, R. Pilař – Orsava, Koukal, Lamper. Trenéři: T. Martinec, Čihák a Svoboda.
Sparta: Salák – Moravčík, Matuškin, A. Polášek, Jeřábek, T. Pavelka, Mikliš – M. Řepík, R. Horák, D. Kaše – F. Chlapík, Sobotka, Buchtele – Dvořáček, Vitouch, J. Strnad – J. Konečný, Z. Doležal. Trenéři: Jandač, Hořava, Hamara a Hlinka.

Liberec – Plzeň 4:2

Bílí Tygři doma prohráli třikrát za sebou, ale úterní výhra v Pardubicích je nakopla. Liberec proti Plzni ještě v 39. minutě prohrával o gól. Pak ale zápas dvěma slepenými góly před druhou sirénou otočil a došel si pro důležité vítězství. Škoda nevyléčila fóbii ze soupeřových stadionů - venku vyhrála jediný z uplynulých šesti zápasů.

Litvínov v zápase s Českými Budějovicemi.
Liberec během minuty zmrazil Plzeň. Slaví také Litvínov

Branky a nahrávky: 8. Filippi (Gríger), 39. J. Vlach (P. Jelínek), 40. Gríger (Klepiš), 48. Filippi (Ordoš, Kolmann) – 2. Budík, 36. M. Lang (Jiříček, Schleiss). Rozhodčí: Pešina, Micka – Lučan, Kis. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1000.
Liberec: Kváča – M. Rosandić, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr, J. Šedivý – Ordoš, Filippi, Gríger – A. Najman, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek, Jiruš – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka. Trenéři: Augusta a Kudrna.
Plzeň: Svoboda – L. Kaňák, Čerešňák, Kremláček, Jiříček, Kvasnička, Budík, V. Lang – Dzierkals, Kodýtek, Schleiss – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – F. Suchý, Mertl, Kantner – Adamec, F. Přikryl. Trenéři: Baďouček, Říha a Vlasák.

Litvínov - České Budějovice 3:2

Litvínov po sérii tří vítězství prohrál v neděli v Brně, ale dokázal se vrátit na vítěznou vlnu. Verva ukázala, že jí to doma v posledních týdnech svědčí. Motor porazila 3:1 a na vlastím stadionu vyhrála počtvrté za sebou a neztratila ani bod. Pod novým koučem Růžičkou má bilanci dvou výher a jedné porážky. Na vedoucí gól domácích dokázali hosté ještě v první třetině odpovědět. Demel s Jarůškem pak zařídili v poslední třetině dvoubrankový náskok. V poslední minutě ex-litvínovský Hanzl snížil, ale vyrovnat už hosté nestihli. Litvínov ve vzájemných duelech vyhrál už čtyřikrát za sebou.

Branky a nahrávky: 8. P. Zdráhal (Demel, P. Straka), 30. Demel (P. Straka), 43. Jarůšek (P. Zdráhal, Estephan) – 17. J. Ondráček, 60. M. Hanzl (Gulaš, Vondrka). Rozhodčí: Jeřábek, Horák – Zíka, Ganger. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.  Diváci: 1000.
Litvínov: Godla – Hrbas, Irving, O. Baláž, Balinskis, Demel, Stříteský, Strejček – P. Straka, Estephan, P. Zdráhal – M. Chalupa, V. Hübl, F. Lukeš – Kudrna, Sukeľ, Jarůšek – Zygmunt, Gerhát, P. Svoboda. Trenéři: Růžička a Sýkora.
České Budějovice: Hrachovina – Bindulis, Percy, Piskáček, Šenkeřík, Vráblík, M. Jandus, Štich – Abdul, M. Hanzl, J. Ondráček – Holec, L. Pech, Gulaš – Vondrka, D. Voženílek, Karabáček – M. Beránek, T. Šoustal, Valský. Trenéři: Modrý, P. Martinec a Fousek.

Vítkovice - Kometa Brno 3:2

Strhující podívaná s dramatickým rozuzlením byla k vidění na ledě Vítkovic. Kometa dokázala dvě minuty před koncem srovnat z 0:2 na 2:2, jenže nakonec si neodvezla ani bod. Hned po rozehrání vypálil Plášil a zařídil domácím těsné vítězství. Vítkovice po sérii čtyř zápasů bez zisku čtyřikrát za sebou bodovaly a z toho třikrát vyhrály. Majiteli a generálnímu manažerovi Komety Liboru Zábranskému, který pomáhá trenérskému týmu i na střídačce, oslava 48. narozeniny zhořkla.

Hokejisté Vítkovic v pátečním utkání 26. kola extraligy proti Kometě Brno.
Vítkovice bodovaly počtvrté v řadě! Výhru nad Kometou zařídil v závěru Plášil

Branky a nahrávky: 30. Bukarts (A. Solovjov, Dej), 40. Lakatoš (A. Solovjov, Bukarts), 58. Plášil (M. Kalus) – 50. P. Mueller (Meluzín), 58. Zaťovič (R. Holland, Vincour). Rozhodčí: Obadal, Stano – Gerát, Šimánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1000.
Vítkovice: Stezka – A. Solovjov, R. Polák, Galvinš, Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok, J. Hrušk, Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Marosz, Bukarts – Lednický, Chlán, Fridrich. Trenéři: Holaň, Philipp a Šimíček.
Kometa Brno: Tomek – Gulaši, Bartejs, Ďaloga, R. Holland, Kučeřík, Roth, L. Forman – Meluzín, Rákos, Vincour – Zaťovič, P. Holík, P. Mueller – R. Pavlík, Krištof, L. Horký – Dočekal, Ostřížek, Mallet. Trenéři: Kalous, Zábranský a Horáček.

Karlovy Vary - Mladá Boleslav 3:0

Vyrovnanou bitvu na západě Čech rozsekla Energie až v poslední desetiminutovce. Hosté se v závěrečné třetině snažili zápas rozhodnout, ale nedokázali překonat Novotného. Naopak domácím se to pomohlo. V 53. minutě využil přesilovku Kohout a nasměroval Vary ke třem bodům. Necelé tři minuty před koncem přidal druhý gól Rachůnek a hned za další půlminutu pečetil vítězství Mikúš. Západočeši vyhráli pět z posledních sedmi zápasů.

Branky a nahrávky: 53. Kohout (T. Mikúš, Plutnar), 58. T. Rachůnek, 58. O. Beránek (T. Mikúš, Vondráček). Rozhodčí: Veselý, Vrba – Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0.
Karlovy Vary: Novotný – Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, T. Havlín, Pulpán, L. Doudera – T. Rachůnek, Kulich, Flek – Immo, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček. Trenéři: Pešout a Mariška.
Mladá Boleslav: Růžička – Pýcha, Ševc, Jánošík, Lintuniemi, Bernad, Pláněk, Šidlík – Lunter, Fořt, Kelemen – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Pospíšil, O. Najman, P. Kousal – Eberle, Bičevskis, J. Stránský. Trenéři: Rulík a Patera.