Těch pár dnů ji sice do jiných rukou neposunulo, ale následovat musí slůvko zatím. Není to rozhodně vyloučené. „Zájem má BK Havlíčkův Brod, tedy skupina, která tam provozuje mládež. V Brodě řeší spory mezi dospělým a mládežnickým hokejem a z tohoto důvodu o naší licenci projevili zájem. Potvrdili to i na tiskové konferenci, proto ho mohu potvrdit. V tuto chvíli už se nejedná o žádné tajemství," uvedl generální manažer Ledních medvědů Aleš Kučera, který patří i mezi spoluvlastníky pelhřimovské licence a dodal: „Brodská nabídka je hodně konkrétní a přiznám se, že i finančně zajímavá."

Zájem ostatně potvrdila i druhá strana. „Je pravdou, že jsme dali Pelhřimovu nabídku. Nadále ale jednáme s HC Rebel o převodu komplet hokeje pod Bruslařský klub. Mohu říci, že na prvním místě je převod práv na mládežnické soutěže a až na druhém místě liga dospělých," prohlásil předseda Bruslařského klubu David Kozlík.

Kupec z Pelhřimova se neobjevil

Ještě jeden zájemce pomyslně zaklepal na dveře jeho kanceláře na pelhřimovském zimním stadionu. „Jedná se o klub, který teď hraje kvalifikaci o II. ligu. Zde to beru spíše ale jako sondování situace," naznačil Kučera vážnost zájmu.

Přes to všechno stále existuje alternativa, že vše zůstane ve starých kolejích. Tedy ta varianta, že se II. liga bude v Pelhřimově hrát a licence zůstane ve stejných rukách jako v minulých letech. Ani Kučera to v žádném případě nevylučuje.

„I to je možné. Také s touto alternativou pracujeme, jednáme se zástupci města. Máme před sebou další schůzku, ale zatím moc shody na pro nás zásadních věcech nepanuje. Pokud mám dát na mé osobní pocity, tak se to dobrým směrem zatím nevyvíjí," přiznal včera manažer před dalším kolem jednání na radnici.

Jako nejméně pravděpodobná varianta vyřešení celé situace se jeví ta, že licenci koupí někdo, kdo ji bude chtít zachovat pro Pelhřimov. „Momentálně o nikom takovém nevím," pokrčil rameny Aleš Kučera.