Potom je čeká zasloužené volno. Tradiční dril ani letos nijak nevybočoval z vyjetých kolejí předchozích ročníků.

„Je to standardní letní příprava. Neprobíhá v plném rozsahu, že by se trénovalo pětkrát v týdnu, nebo že by hráči dostali individuální plány," přibližuje trenér Spartaku Martin Meloun. „Trénuje se třikrát týdně, chodí nám pomáhat kondiční trenéři. Ti už tu s námi byli i loni, byla s nimi spokojenost. I kluky to bavilo, tak se na to navázalo. Dvakrát trénujeme s nimi a jednou chodíme na spinning, aerobik, nebo podobné věci," dodává.

Už za týden se hráči Spartaku mohou těšit na dovolenou. Na led by pak měl jít pelhřimovský celek začátkem srpna. A jeho kouč je zatím s přístupem svých svěřenců nanejvýš spokojený. „Kluky to baví, ale to, co natrénovali, se projeví až v zimě," upozorňuje Meloun.

Ten měl během přípravy k dispozici prakticky stejný kádr jako loni. Zda se však stejné tváře objeví i v ligové soutěži, dosud ale není jasné. „V tento okamžik panuje nejistota kolem několika hráčů, kvůli novému rozdělení soutěže. Tam bude velký problém, až nám vyjde na středu nějaký zájezd. Ale protože nemáme rozpis soutěže, tak ani nevíme, kdy a kam pojedeme. Je to všechno ještě otevřené," konstatuje šéf pelhřimovské střídačky.

Ten se zatím nemůže spolehnout ani na to, že k týmu přijdou nějaké posily. „Vůbec jsme to neřešili, začneme s tím až zhruba v červenci," plánuje. „Bude záležet na financích. Myslím si, že budou k dispozici někteří hráči z Havlíčkova Brodu, ale co bude dál, to ještě nevím. Tohle je věc pana Kučery (generální manažer Spartaku – pozn. red.)," doplňuje.

Všechny druholigové celky v letošní sezoně zasáhla změna hracího systému. Počet skupin byl zredukován ze tří na dvě a týmy z Vysočiny čeká díky tomu dlouhé cestování. To se samozřejmě nelíbí ani pelhřimovskému stratégovi. „Je to podle mě hrozná blbost v téhle situaci. Všichni kluci chodí do práce a hrají to prakticky proto, že je to baví, i když za to mají nějaký peníz. Nevím, kdo má takové zaměstnání, aby si mohl dovolit každou druhou středu odejít z práce," přemítá Meloun.

Vůči reorganizaci soutěže zůstala příprava imunní. „Nic jsme neměnili. Ale problémem pak budou zájezdy ven. K dispozici budeme opět mít patnáct, šestnáct hráčů. Maximálně dvacet. Víc jich asi nikdy nebylo ani nebude. Až pak čtyři kvůli práci nebudou moci jet, bude to opravdu zajímavé," zakončuje Meloun.

Josef Jakoubek