Exprvoligovému soupeři byli zdatným protivníkem velkou část zápasu, doplatili však na častá oslabení. V zahajovacím duelu s Táborem to ještě v defenzivě nebylo ono, šest inkasovaných branek bylo moc. Ve Žďáru přišlo zlepšení a výhra 6:4, minulý týden pak přesvědčivé vítězství 4:1 nad Jindřichovým Hradcem. Úterní duel s nedalekým rivalem pak odhalil další starou známou pravdu: Není dobré být často vylučovaný.

Ve standardním počtu Pelhřimov byl dokonce lepší a Havlíčkův Brod porazil 2:1. Tři inkasované branky v oslabení ve druhé třetině však dali nakonec výsledku jiný ráz. „Začátek utkání se nám povedl, dohrávali jsme soupeře, dali jsme první branku. Pak jsme bohužel přestali hrát, naše chyby a hlavně vyloučení dostali soupeře zpátky do zápasu. Havlíčkův Brod to vše dokázal potrestat. Do dalších zápasů máme ještě na čem pracovat," uvedl pro klubový web za Pelhřimov Jan Dvořák.

„Jsme rádi za další vítězství, ale při hře pět na pět jsme prohráli 2:1, tři góly jsme dali v přesilovkách. Celkově náš výkon do útoku byl dobrý. Nejsem spokojen s odpovědností hráčů směrem do defenzivní činnosti. Takto se prostě nemůžeme prezentovat. As-poň nám zápas ukázal, na čem máme pracovat. Na přátelský zápas tam bylo moc emocí a zákeřných faulů, přispěli tomu i rozhodčí. Soupeři ať si dělají, co chtějí, my musíme být nad věci a to jsme dnes nebyli," měl jasno havlíčko-brodský trenér Aleš Totter.

Rychlé tempo přípravy pro pelhřimovské hráče pokračuje, už dnes se utkají v 18.00 v domácím prostředí se Žďárem nad Sázavou.