„Začali jsme špatně, soupeř nás přehrával. Od druhé třetiny jsme ale byli bruslařsky lepší, je jen škoda, že jsme vítězství v závěru neuhájili," hodnotil duel trenér Ledních medvědů Jan Dvořák.

Ten odmítl vystavit hned po prvním zápase vysvědčení americkému brankáři Grohovi, kterého Pelhřimov testuje: „Bylo to pro něj těžké. Dostal dva rychlé góly a já považuji za pozitivní, že ho to nerozhodilo. Musí si zvyknout na jiný styl hokeje. Věřím, že se bude lepšit a stane se naší oporou," uvedl.

Další přípravné utkání sehrají Lední medvědi už dnes, od 18 hodin se v Pelhřimově představí Jindřichův Hradec.

PELHŘIMOV – ŽĎÁR N. S.
4:3 SN.
V první třetině hosté působili kompaktnějším dojmem, kvalitně kombinovali, domácím scházel především pohyb. Proto to v jednu chvíli vypadalo na pořádný debakl. V 5. minutě Žďár posadil domácí v jejich třetině na kolotoč a v pořadí třetí střela, jejímž autorem byl Nováček, skončila v síti. Vzápětí dostal příliš volného prostoru Kunstmüller, přehodil si puk na bekhend a bylo to už 0:2. Pelhřimovští šlapali vodu dál, navíc i poměrně často faulovali, takže bylo jejich úspěchem, že třetina už další změnu skóre nepřinesla.
Od druhé dvacetiminutovky se začal obraz hry měnit. Domácí zlepšili pohyb a k obratu v zápase je nastartovala vydařená akce ve 33. minutě. Po perfektní přihrávce F. Kasalého snížil hodně aktivní Martin Hadrava.

Poslední část patřila spíše domácím. Marek Hadrava vyrovnal a nastartoval převahu Pelhřimova. Tu přetavil v 58. minutě ve vedení Bezděk, jenže vzápětí srovnal Bureš a zápas tak dospěl do nájezdů. V nich první sérii uspěli Nováček a Bezděk, pak ve prospěch Pelhřimova rozhodl zápas Adam.

Branky a nahrávky: 33. Martin Hadrava (F. Kasalý), 49. Marek Hadrava (Port), 58. Bezděk (Kopic), rozh. náj. Adam – 5. Nováček (Zajíc), 6. Kunstmüller (Peňáz), 59. Bureš (Gregar, Kunstmüller). Třetiny: 0:2, 1:0, 2:1 – 1:0. Pelhřimov: Groh – Adam, Port, D. Kasalý, Kubát, Jelínek, Benýšek, Kalenda – Marek Hadrava, Martin Hadrava, Kasalý, Bezděk, Kopic, Šulák, Kulík, Votápek, Vysloužil, Pintkowski, Guerrero.