Budou mít výhodu domácího prostředí, když si kýženou osmou příčku zajistili v poslední minutě posledního zápasu základní části.

„Pro diváky by možná bylo atraktivnější, kdybychom hráli proti Moravským Budějovicím. Oba týmy s tím už počítaly, takže se v sobotním zápase už trochu jiskřilo. Jsem ale rád, že jsme se nakonec posunuli na osmou příčku a můžeme začínat doma. Už jen z toho důvodu, že jsme poslední čtyři zápasy před svými fanoušky zvládli," prohlásil trenér Ledních medvědů Aleš Totter.

Právě domácí prostředí může být tím, co sérii proti Jablonci rozhodne. „Bude to o dlouhém cestování a schopnosti týmů přizpůsobit se. U nás je široké hřiště, v Jablonci jedno z nejmenších," přibližuje možná úskalí boje o čtvrtfinále Totter.

Obrana bude oslabená

Pelhřimov si v relativně krátké druholigové historii zahraje play-off popáté. Nejúspěšnější byl v prvním případě, kdy přešel přes Benátky nad Jizerou a ztroskotal na Jindřichovu Hradci. Následovaly krachy v prvních kolech. Katy tehdejšího týmu Spartaku byly postupně Děčín, Milevsko a loni Žďár nad Sázavou.

Klíčové pro zdar v sérii s Jabloncem bude forma brankářů. V pelhřimovské svatyni dostane důvěru Brabec, ačkoliv byl v zápase s Moravskými Budějovicemi střídán už v první třetině. Trenér Totter rozhodnutí o tomto postu udělal už před týdnem a nehodlá na něm nic měnit. „Jedničkou je Brabec a jsem rád, že Čekal v posledním zápase ukázal, že je připravený kdykoliv zaskočit a odchytat zápas kvalitně. Brabce jsem střídal spíše z taktických důvodů. Hrozilo, že budeme hrát proti Moravským Budějovicím i v play off a proto jsem nechtěl, aby si na něj soupeřovi útočníci začali věřit," vysvětlil.

Bohužel Pelhřimov do důležitých zápasů sezony nepůjde v plné síle. „Marodku máme prázdnou, ale kvůli práci nám budou chybět Adam a Pavlík, takže bude oslabená obrana. Záleží také, zda nám ponechá Brod své hráče. V sérii s Třebíčí prohrává už 0:2, takže se může stát, že bude chtít udělat v týmu změny," počítá s možnými komplikacemi Totter.