Šancí na Lapači bylo k vidění dost. Tu první měl jihlavský Pekr, ale v dobré pozici před brankou ležícího Málka nedokázal překonat. Další příležitosti měli hosté díky přesilovce, kterou sehráli velmi dobře, ale Fronk ani Zadražil skóre neotevřeli. Povedlo se to až po vypršení trestu Harkabusovi, který vypálil od modré a jeho pokus proklouzl Málkovi mezi výstrojí a dokutálel se za brankovou čáru.

Do druhé části vstoupil lépe Vsetín. Zeman po rychlém výpadu sice šancí pohrdl, ale když se opřel od modré čáry do puku Hryciow, bylo srovnáno. Žukov jeho skrytou ránu neviděl a nestihl zareagovat.

Duklu vrátila do hry nedisciplinovanost soupeře. Kolář v polovině utkání a přesilovce nic nevymýšlel a vypálil z dálky, což byla nejlepší možná varianta. Málek si ani nesáhl, a od té doby nastaly pro Vsetín krušné časy.

Dukla s jednogólovým náskokem v zádech nikam nepospíchala a na úzkém kluzišti se domácí přes její výborně pracující obranu dostávali stěží. A když už se do zakončení dostali, stál proti Žukov. Skvělý brankář hostů už změnu skóre nepřipustil.

Dukla ale neponechala nic náhodě. Aby byl postup jistý, zaznamenala v poslední desetiminutovce ještě dvě branky. Ta na 3:1 byla učebnicová. Lichanec využil špatné rozehrávky, narazil si s Čachotským a uklidil puk do odkryté branky. A tam zacílil ještě vteřinu před koncem Havránek, který využil toho, že domácí hráli power-play.

Chance liga – semifinále
VSETÍN – JIHLAVA 1:4
Branky a nahrávky: 23. Hryciow (Vlach, Zeman) – 14. Harkabus (Fronk), 30. Kolář (Illéš, Havránek), 52. Lichanec (Čachotský), 60. Havránek. Rozhodčí: Petružálek, Bejček – Zídek, Kokrment. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Třetiny 1:1, 0:1, 0:2. Vsetín: Málek – Ondračka, Smetana, Bartko, Jenáček, Jenáček, Kudělka, Hryciow – Zeman, Vlach, Berger – Bednář, Kucharczyk, Půček – Gorčík, Pechanec, Březina – Gajarský, Šilhavý, Vítek. Jihlava: Žukov – Eliáš, Kolář, Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, Bukač – Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Lichanec, Havránek – Juda, Zadražil, Pekr – Mácha, Čermák, V. Brož.
Konečný stav série: 0:4.