„První třetina se nám nepovedla a musíme děkovat brankáři, že to bylo jen o gól. Pak jsme se postupně lepšili,“ nechal se slyšet trenér Ledních medvědů Jan Dvořák a pokračoval: „Klíčovým momentem byl gól ve třetí třetině na 4:4, který dal Votápek v oslabení. Pak jsme už při hře čtyři na čtyři šli do vedení a výhru už jsme uhájili. Byl to vyrovnaný zápas, měli jsme více štěstí, ale kluci příkladně bojovali,“ chválil tým.

Mezi tyčemi se v barvách hostujícího týmu poprvé objevil pardubický Vlk. „Třebíč potřebovala Svobodu a my jsme museli nastalou situaci řešit. Dostal jsem tip na Tomáše, teď musím říci, že jsem rád, že jsme ho bleskově získali. Na to, že je mu teprve sedmnáct, zachytal báječně,“ chválil Dvořák posilu.

Pelhřimov i přes tříbodový zisk stále uzavírá tabulku, i když v posledních kolech vykázal určité zlepšení. „Prohry byly těsné, ukázaly nám, že je potřeba se soustředit na celý zápas a ne jen na jeho část. Teď máme před sebou tři zápasy doma, věřím, že se v tabulce konečně posuneme výše,“ neztrácí optimismus.