Ti v krajské soutěži porazili Ledeč na Sázavou a bylo to jejich už sedmé vítězství v řadě. Žirovnice odvezla body z Telče.

PELHŘIMOV B – LEDEČ 7:4

Domácí začali skvěle. Hned v první minutě se mezi kruhy dostal k puku Moucha a střelou nad lapačku překonal Hájka. V 6. minutě to bylo už 2:0. Matoušek poslal do brejku Šádu, který vymetl šibenici. Hosté se nevzdali, zlepšili hru, ale snížit se jim nepovedlo. Naopak chvilku před odchodem do kabin dorazil zblízka puk do sítě Vodička a Spartak získal tříbrankový náskok.

V úvodu druhé dvacetiminutovky sice nejprve musel Jíra likvidovat tutovku Dušátka, ale jinak se hrálo hlavně před brankou hostů. Z kuriozního gólu se radoval D. Kasalý, který se prosadil žabičkou od modré čáry, na 5:0 zvýšil po brejku střelou nad lapačku Beneš. Ve 31. minutě se prosadil forhendovým blafákem Vodička a ze zaváhání brankáře hostů vytěžil gól F. Kasalý.

Třetí třetina domácí zastihla v nedbalkách a hosté toho využili. Ve 43. minutě se puk odrazil k Dudákovi, který snížil. Pak nastřelil Hrabaň břevno, ale Pelhřimov si varování k srdci nevzal. V 50. minutě jeli Krajíček spolu s Dušátkem na jediného obránce a první jmenovaný propasíroval puk do odkryté klece. Hned vzápětí mohl Spartak odpovědět, když faulovaný F. Kasalý dostal příležitost trestného střílení, jenže brankář jeho bekhendový blafák vystihl. Po chybě na modré čáře se v oslabení řítil na Jíru Smítka, který ještě neuspěl, ovšem dorážka Dudáka už skóre měnila. Dvě minuty před koncem navíc ujel v oslabení Dušátko a Jíru překonal střelou nad rameno. Spartak sice vítězství uhájil, ale nepovedenou třetí třetinou si poněkud pokazil dojem.

Branky a nahrávky: 1. Moucha (Litomiský), 6. Šáda (Matoušek), 20. Vodička (Matoušek), 30. D. Kasalý (F. Kasalý), 30. Beneš (Šáda), 31. Vodička, 33. F. Kasalý (Jelínek) – 43. Dudák (Krajíček, Hadrava), 50. Krajíček (Dušátko), 54. Dudák (Smítka), 59. Dušátko (Vácha). Třetiny: 3:0, 4:0, 0:3. Pelhřimov B: Jíra – Doubek, Linhart, D. Kasalý, Litomiský, Matoušek, Jelínek – Zadražil, Knězů, F. Kasalý, Moucha, Hubata, Siřiště, Kubíček, Šáda, Vodička, Beneš.

TELČ A – ŽIROVNICE 0:4

Hosté po několika rozpačitých výkonech před vánočními svátky začali rok vítězstvím. To bylo doslova ubojované, protože v Telči se hrálo hlavně ve druhé třetině za deště. „Vytvářeli jsme šance pro sebe i pro soupeře," popsal s trochou nadsázky zápas manažer Žirovnice Jiří Skořepa.

Slavoj byl aktivnějším týmem a při gólovkách Telče ho podržel výborným výkonem brankář Horal. Skóre otevřel Jedlinski, vedení hostů pojistil ve druhé části Fertál. Telč se ve třetí třetině snažila o korekci výsledku, ale nedosáhla ani čestného úspěchu. Naopak Žirovnice vítězství zvýraznila střelami Jedlinského a Beránka. „Vyhráli jsme zaslouženě, kluci se dobře popasovali s nepřízní počasí. Oporou byli brankář Horal a obránce Koláček," zhodnotil zápas Skořepa.

Branky: Jedlinski 2, Fertál, Beránek. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:2. Žirovnice: Horal – Reisner, Fiedler, Koláček, Holický – Beránek, Jedlinski, Stach, Sviták, Fertál, V. Soukup, Vácha, V. Písař, Němec.