Humpolec po výhře nad Milevskem vedl jeden den jihočeskou ligu

Pelhřimovsko – Mohou si říci, byli jsme tam. Hokejisté Humpolce čtyřiadvacet hodin vedli tabulku jihočeské ligy. To byl důsledek sobotní výhry nad Milevskem. O den později je ale z čela sesadily Strakonice. Pelhřimovské béčko opět nepřekročilo svůj stín, třináctou porážku si připsalo v domácím zápase proti Radomyšli.

4.12.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv VLP

HUMPOLEC – MILEVSKO 4:2
Zápas ozdobily výkony obou brankářů. Na domácí straně tradičně exceloval Jan Zour, Milevsko držel Panec. Ten přesto nezabránil Humpolci získat v první třetině dvoubrankové vedení. Jiskra z něj žila celý zápas, hosté už marně dotahovali.

Branky a nahrávky: 7. D. Hřeben (T. Dvořák, Loučka), 17. T. Dvořák (Hurda, Loučka), 27. D. Hřeben (T. Dvořák, Hurda), 55. M. Jelínek – 24. J. Havran (Pouch), 30. Hamerle (Suchan, Radosta). Rozhodčí: Macák – Deim, Jan Lang. Vyloučení: 7:12, navíc Kořánek (Milevsko) do konce, Votruba (Milevsko) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 135. Třetiny: 2:0, 1:2, 1:0. Humpolec: Jan Zour – Z. Jelínek, Loučka, Zadina, J. Šerák, Hurda – Brázda, D. Hřeben, T. Dvořák, Kavka, Mart. Jelínek, Hubata, Hendrych, Dolejš, Baxa. Milevsko: Panec – J. Havran, Čunát, A. Hájek, Jíška, T. Hošek, Votruba – Nevolný, Pouch, Kořánek, T. Novotný, Suchan, Hamerle, T. Bílek, Radosta, Pletka, Buriánek, Sláma.

TÁBOR B – J. HRADEC 4:5 SN.
Slepené góly pomohly domácím do dvoubrankového vedení, ale hosté ve druhé části skóre otočili. Zápas nakonec dospěl až do nájezdů. Rozhodnutí v nich vzal na sebe a bod navíc J. Hradci obstaral Jasanský.

Branky a nahrávky: 16. R. Ježek (Syrovátka, D. Hubáček), 17. Mařík (Škrdleta), 47. Škrdleta (Mařík, Raiterman), 54. Bouška (R. Ježek) – 18. Navrátil, 22. Jasanský (Navrátil), 29. Ondřej (R. Procházka), 53. Ištvánik (Ondřej), rozhodující nájezd Jasanský. Rozhodčí: J. Stach – Smrž, J. Macháček. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 70. Třetiny: 2:1, 0:2, 2:1. Tábor B: Lekeš – Hlaváč, Bouška, F. Hubáček, Hastrman, Brabec, Raiterman, Dudák – D. Hubáček, R. Ježek, Syrovátka, T. Kratochvíl, M. Novák, J. Drda, Mařík, Škrdleta, J. Škoda, Jankovský. Jindřichův Hradec: Kubeš – R. Procházka, Tržil, Janeček, Ištvánik, Chmel – M. Stach, Lazorišák, Ondřej, Kalvas, Navrátil, Jasanský, Havelka, Košťál, Gurka, M. Jindra.

PELHŘIMOV B – RADOMYŠL 5:8
Nuly na ukazateli skóre dlouho nevydržely, hosty dostal do vedení ve 2. minutě Procházka, vzápětí skóroval i pelhřimovský Nikodým. Do konce třetiny získala favorizovaná Radomyšl vedení 4:1 a zisk bodů už si pohlídala.

Branky a nahrávky: 4. Nikodým (B. Svoboda, J. Vrátný), 23. Knězů (Kaminski), 31. Buchta (Knězů, Kaminski), 47. J. Vrátný (B. Svoboda), 56. Buchta (Cerhan) – 2. P. Procházka (Kica), 12. Jungbauer (Šimoník, Slavík), 16. Slavík (Burkoň, Kica), 20. Vejda (O. Gába), 22. Slavíček (Kozák), 23. R. Volf ml. (Kica), 34. Kica (P. Procházka, Jungbauer), 49. P. Březina (Pěnička). Rozhodčí: D. Čáp – Maxa, Jan Lang. Vyloučení: 3:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 30. Třetiny: 1:4, 2:3, 2:1. Pelhřimov B: M. Urban (23. Stibal) – Cerhan, Linhart, Doubek, Kalenda, D. Vrátný, Barták – B. Svoboda, J. Vrátný, Nikodým, Moucha, Zadražil, Šulák, Kaminski, Buchta, Knězů. Radomyšl: Kafka – Pěnička, Burkoň, P. Procházka, Kozák, Vejda – Slavík, Jungbauer, Šimoník, Kica, R. Volf ml., O. Gába, P. Březina, Slavíček, V. Marek.

Č. KRUMLOV – TELČ 3:4 PP.
Domácí si pomohli dvě využitými přesilovkami, přesto jim stočilo jen k zisku bodu. Telč nadšený výkon korunovala v prodloužení, rozhodl Kubát.

Branky a nahrávky: 20. Vondřich (Gallistl), 34. Klíma (Ungr), 55. K. Šťastný (Kadlec, Vondřich) – 8. Taras (Cech), 13. Berka, 47. Taras (Kret), 64. Kubát. Rozhodčí: Pexa – Soukup, Bušta. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 100. Třetiny: 1:2, 1:0, 1:1 – 0:1. Č. Krumlov: Pícha – M. Šimek, Gallistl, Břečka, Řepa – Svěchota, K. Šťastný, Klíma, Kadlec, Ungr, Vondřich, Berný, Čanda, Fučík. Telč: A. Havlík – Tušer, D. Šebesta, Taras, P. Prokop, Cech – Berka, Smejkal, Sokolík, Kubát, Bína, Kret, Hejl, Koreš.

VIMPERK – VESELÍ 3:2 PP.
Domácí dostal dvakrát do vedení přesilovkovými góly Binder, přesto to na zisk všech bodů nestačilo. O výhře Vimperka rozhodl až v nastavení zkušený Suchánek.

Branky a nahrávky: 17. Binder (Chaloupka), 35. Binder (Vítovec, Chaloupka), 62. Suchánek (Chaloupka, J. Horejš) – 28. Dušák (M. Čáp, Mikeska), 47. M. Čáp (Nehoda). Rozhodčí: Vovčko – P. Bělohlav ml., Karlín. Vyloučení: 5:6, navíc Paule (Vimperk) 10 minut. Využití: 3:1. Diváků: 345. Vimperk: Podskalský – Kačmár, J. Předota, Vítovec, Chaloupka, R. Sitter, J. Horejš – Fleischman, Suchánek, J. Sitter, Binder, Korous, Paule, Jan Bárta, Jiří Lang, P. Novotný. Veselí nad Lužnicí: F. Dvořák – J. Benda, Nehoda, Lomský, L. Míchal, Krampl, Kyml – J. Míchal, Mikeska, Bůžek, M. Čáp, Arnold, Dušák, J. Novák, R. Benda, Vlach.

HLUBOKÁ – STRAKONICE 2:6
Domácí sice favorita šokovali gólem v první minutě, ale ještě do konce třetiny vyrovnal Samohejl. V té druhé Strakonice čtyřmi trefami rozhodly.

Branky a nahrávky: 1. Oulík (Miler, M. Černý), 50. P. Bělohlav (Miler) – 12. Samohejl (J. Hřebíček), 24. Ruda (L. Bednařík), 27. Ruda (L. Bednařík, J. Hřebíček), 28. Müller (M. Všetečka, Dlouhý), 30. Müller (L. Bednařík), 58. Samohejl (Müller). Rozhodčí: Macák – Brůha, F. Strnad. Vyloučení: 7:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:1, 0:4, 1:1. Diváci: 130. Třetiny: 1:1, 0:4, 1:1. Hluboká nad Vltavou: Dašek – P. Bělohlav, M. Král, Heřmánek, Dušek, Hejda, Jan Formánek – Oulík, Miler, M. Černý, Moudrý, Štěpán, J. Šimek, Kantor, Matěj Dvořák, Maurenz. Strakonice: Myslivec – J. Hřebíček, D. Kovář, Topinka, M. Všetečka, Kordík, D. Škoda – L. Bednařík, T. Růžička, Ruda, Müller, Dlouhý, Samohejl, Kurečka, Major, Křenek. (va)

 1. Strakonice⋌13 9 1 0  3 82:44  29
 2. Č. Krumlov⋌13 8 1 1  3 73:38  27
 3. Humpolec⋌13 8 1 1  3 60:41  27
 4. Radomyšl⋌13 8 1 0  4 76:53  26
 5. Soběslav⋌12 8 0 0  4 65:51  24
 6. Milevsko⋌13 8 0 0  5 48:38  24
 7. Veselí⋌13 6 0 3  4 62:55  21
 8. Vimperk⋌13 6 1 1  5 61:57  21