V problémech je druhá nasazená Chotěboř v bitvě s Humpolcem i čtvrtá Světlá nad Sázavou s Telčí. V obou sériích sice favorité vyhráli úvodní domácí zápas, poté ale padli venku a nezvládli ani víkendový domácí zápas.

Telč tak ve středu a Humpolec ve čtvrtek mohou doma dotáhnout postup do semifinále. „Zůstáváme na zemi, žádné oslavy nechystáme,“ je v klidu trenér Humpolce Tomáš Maršík.

close Krajská liga mužů Vysočina play-off info Zdroj: grafika Deník zoom_in

V průběhu série Humpolečtí nic neměnili. „Nám fantasticky chytá Honza Zour. Ve druhém utkání měl padesát zákroků, v sobotu čtyřiačtyřicet. To je ohromná porce,“ chválí Maršík. „Navíc soupeř měl problémy se sestavou. Nehrála mu první lajna, chytal druhý brankář.“

Oslabení protivníka hráči Jiskry náležitě využili. „V domácím utkání jsme po dvou třetinách vedli 3:0. Chotěbořští to asi na pět minut třetí části zkusili, ale ubránili jsme se. Sice potom dali ke konci gól, ale už jsme si to pohlídali,“ těšilo Maršíka. „Ve druhém zápase v Chotěboři nám vyšel začátek třetí třetiny,“ označil další klíčový moment dosavadního průběhu série.

Nyní v Humpolci věří, že jim ve čtvrtek pomůže „plný dům“. „Od středy končí opatření, takže věřím, že přijde hodně lidí,“ potvrzuje humpolecký kouč. „V Chotěboři teď bylo tři sta padesát, možná čtyři sta diváků. Věřím, že k nám ve čtvrtek také dorazí hodně lidí. Může to být zajímavý zápas i pro Pelhřimovské, se kterými bychom se při našem případném postupu střetli v semifinále, nebo i pro další fanoušky z okolí.“