„Je to hlavně o osobě Gusty Žáka. On s nimi roky spolupracoval, má s nimi skvělé vztahy. Tihle hráči se dostali do situace, kdy už hledají nehokejové zaměstnání, ale zároveň chtějí ještě pár let hrát," vysvětlil nečekané nákupy manažer Pelhřimova Aleš Kučera.

Červenobílí roky bojují s financemi, netají se s tím, že mají jeden z nejnižších rozpočtů v celé II. lize. Je tedy otázka, zda je angažování hráčů tohoto kalibru nepřivede „na buben". „Nebudu říkat, že u nás budou hrát zadarmo, protože to bych lhal. Na druhou stranu jejich požadavky nebyly přehnané a už vůbec ne ve srovnání, co nám mohou přinést po hokejové stránce," informoval Kučera. Ten navíc zdůraznil, že angažování velkých jmen může přinést i navýšení příjmů.

„Pokud budeme hrát atraktivní hokej, poznáme to na počtu diváků v hledišti. Věřím, že se nám bude dařit a částečně se tahle investice vrátí na příjmu ze vstupného," doufá ve větší návštěvnost druholigových zápasů.

Pelhřimov by skutečně mohl hrát hokej pro diváky. Už dlouhou dobu je jeho tým silný především v ofenzívě, střílí hodně gólů a příchod Třetiny s Rytnauerem by to mohl jen podpořit. Kučera ale o bezbřehém útočení moc slyšet nechce. Tuší, že s tímto pojetím by mohly chybět výsledky. „Těší mě, že tu teď máme hodně silný útok, ale rád bych dořešil i defenzívu. Máme dobré vztahy s Třebíčí a jednáme o hráčské pomoci. Konkrétní jména si ale nechám zatím pro sebe," zůstal tajemný.