Jedno jsou dosavadní statistiky a druhé realita. Regionální derby s Velkým Meziříčím favorita nemá. Domácí zatím získali pouhé dva body, Spartak po středeční prohře s lídrem tabulky spadl na jedenáctou příčku.

Těší se na bitvu

Nutnost nevyjít z utkání s prázdnou zdůrazňuje i kouč Ladislav Kolda: „Čekám, že to bude regionální derby se vším všudy, hráči se na něj těší. Potřebujeme zastavit pád tabulkou, je čas odčinit domácí prohry. Pokud by se nám povedlo vyhrát, udrželi bychom kontakt s vyrovnaným středem tabulky. V neposlední řadě by nám výhra pomohla psychicky,“ vysvětluje.

Zisk všech bodů nereálný není, ale chce to odstranit chyby, kterých je ve hře Spartaku bohužel dost. „Hlavně musíme podat disciplinovaný výkon. Pokud se hraje pět na pět, jsme schopní absolvovat vyrovnanou partii s kýmkoliv,“ je přesvědčen Ladislav Kolda.

Tomu bude chybět Vácha, který je po operaci zubů, takže obrana je víceméně daná. Změny nelze předpokládat ani ve složení prvních dvou útoků. „O něco se pokusím ve třetím, tam přece jen dojde k nějaké změně,“ přiznává trenér.