Pro naplnění tohoto cíle vytvořili rezervní tým, který bude startovat v krajské soutěži Vysočiny.
„Nepopírám, že jsme původně usilovali o jinou soutěž. Chtěli jsme hrát krajský přebor jižních Čech, což je soutěž nepoměrně kvalitnější, ale nakonec jsme vyšli vstříc přání krajského svazu Vysočiny," přiznal manažer pelhřimovského klubu Aleš Kučera a dovysvětlil:

„Svaz chce od další sezony vytvořit na Vysočině plnohodnotný krajský přebor, tedy i s týmy, které hrají přebor v okolních krajích. Nechtěl, aby mu další klub odešel za hranice kraje a my jsme jeho přání vyslyšeli."

Je jasné, že z hlediska prestiže, návštevnosti a hlavně výkonnostní úrovně se jihočeský přebor s krajskou soutěží  v žádném případě srovnávat nedá, ale soutěž bude mít pro pelhřimovský Spartak i svá pozitiva.
Umožňuje totiž, aby v ní na střídavé starty hráli hokejisté mladší třiadvaceti let i z jiných soutěží, kteří jsou registrováni v příslušném klubu. V praxi to znamená, že Pelhřimov může používat hned několik hráčů ze soupisky prvního týmu a dávat jim tak možnost většího zápasového vytížení.

V krajské soutěži Vysočiny kromě Pelhřimova ještě startuje Žirovnice, dva týmy Telče, Ledeč nad Sázavou a Velké Meziříčí.

Spartak do soutěže staví hodně mladý tým, který povede Jan Dvořák. Ten v minulé sezoně působil jako asistent Martina Melouna u druholigového celku. Druhým trenérem je Radek Šáda, který bude mít stále ještě i roli hráče. Mužstvo začne herní přípravu dvojzápasem s prvním týmem 4. a 11. září.

Kádr týmu – brankáři: Jakub Baumruk, Pavel Svoboda, obránci: Pavel Beneš, Petr Čurilla, Zdeněk Jelínek, Dominik Kasalý, Jakub Kutílek, Jiří Litomiský, Petr Matějka, Marek Zajíček, útočníci: Miloslav Barták, Adam Drábek, Tomáš Hubata, Václav Knězů, Martin Kubíček, Marek Moucha, Lukáš Siřiště, Radek Šáda, Jan Šípek, Ondřej Vitera, Tomáš Vodička, Dominik Vrátný, Jan Zadražil.