Druhá nejvyšší hokejová soutěž Chance liga pokračovala včera 20. kolem. V něm se představily oba dva kluby z Vysočiny a shodně oba se ve svých zápasech mohly radovat z vítězství.

Jihlavská Dukla přivítala před svými fanoušky nepříjemnou Porubu. A už po čtyřech minutách hry šla do vedení, přesilovku v úplném závěru využil Houška. Hosté však za chvíli vyrovnali a na další trefu se čekalo až do závěru druhé třetiny.

Domácí hokejisté si opět pomohli početní výhodou, přesnou trefu obstaral Illéš – 2:1. I podruhé však ostravští hráči dokázali srovnat. Bombou pod horní tyč se prosadil Vachovec.

Rozhodující branka zápasu byla poněkud kuriózní. Puk do vlastní svatyně smolně dopravil jeden z hostujících hráčů, jako autor gólu byl označen Seman.

Hokejisté Žďáru nad Sázavou (v černých dresech) v sobotu dokázali obrat o všechny body vedoucí Nový Jičín, navíc na jeho vlastním ledu.
Bruslaři doma předvedli skvělý obrat, Plameny přivezly body z ledu lídra tabulky

V poslední minutě hrála Poruba při početní výhodě power-play, ale Illéš přes celé hřiště do prázdné branky definitivně rozhodl – 4:2.

Z výhry, byť „jen“ za dva body, se radovali také hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Ti na ledě Frýdku-Místku dvakrát prohrávali, v obou případech je celek ze severu Moravy překonal při přesilové hře.

V závěru normální hrací doby si ale Horáci vytvořili silný tlak, který vyrovnávací trefou zúročil Poizl – 2:2.

V prodloužení branka nepadla, o vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Z deseti exekutorů se prosadil pouze jediný, ve třetí sérii mířil přesně Střondala, bod navíc tak putoval na Vysočinu.

JIHLAVA - PORUBA 4:2
Branky a nahrávky: 4. Houška (P. Čermák, Lichanec), 35. Illéš (Fronk, Niko), 51. F. Seman, 60. Illéš (Kowalczyk, M. Zadražil) – 7. Jenyš (Gřeš, M. Houdek), 48. Vachovec (Gřeš, M. Houdek). Rozhodčí: Čech, Skopal – Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1. Dukla Jihlava: A. Wolf (Žukov) – Bilčík, Zeleňák, L. Mareš, Eliáš, Kowalczyk, Niko – P. Čermák, Lichanec, Fronk – F. Seman, Illéš, Cachnín – M. Juda, Vítězslav Brož, M. Zadražil – Houška. Poruba: Muštukovs (Brízgala) – Michal Barinka, M. Houdek, Szathmáry, Urbanec, Žovinec, T. Voráček – Réway, R. Toman, Korkiakoski – Bitten, Stloukal, Hrníčko – Jenyš, Vachovec, Gřeš – Guman, Hotěk, Sandström.

FRÝDEK-MÍSTEK - TŘEBÍČ 2:3 sn
Branky a nahrávky: 13. Komorski (Lyszczarczyk), 43. Lyszczarczyk (Teper, Klimša) – 34. Střondala (Dočekal), 56. Poizl (M. Furch, Dočekal), rozh. náj. Střondala. Rozhodčí: Kubičík, Šudoma – Kučera, Kráľ. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:1 – 0:0. Frýdek-Místek: Šimboch (Švančara) – Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, Z. Malík, Matyáš, Krzak – Tadeáš Král, Peterek, Šlahař – Christov, Komorski, Martynek – Lyszczarczyk, David Bartoš, R. Szturc – Matiaško, Křivohlávek, Klimša. Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Mlčák, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Zukal – Dočekal, L. Bittner, Střondala – Krliš, Nedvídek, Šťovíček – M. Zabloudil, Vodný, Gajarský – Křehlík, D. Michálek, Ferda.