Jihlavští hokejisté mohli žehrat především na zpackanou první polovinu zápasu. Už z úvodní třetiny si po brankách Pajera a Sihvonena Dukla odnesla dvou brankové manko.

Na zásah Berky dokázali v prostřední části reagovat Seman a ve vlastním oslabení pak i Harvánek – 2:3. Do závěrečné části tak domácí vstupovali s těsnou ztrátou.

Jenže přesné trefy Sihvonena a Válka veškeré naděje na bodový zisk Dukly zhatily. Minutu před koncem už dokázal Kauppila pouze snížit na konečných 3:5.

V utkání Krajské ligy mužů Vysočina mezi SK Telč a béčkem Velkého Meziříčí v dresu domácích poprvé nastoupil mistr světa z roku 2002 Peter Pucher.
OBRAZEM. Hokejové Telči nepomohl ani mistr světa, Chotěboř zničila Ledeč

Podobný průběh, ovšem v obráceném gardu, měl středeční duel hokejistů Horácké Slavie Třebíč na ledě šumperských Draků. Už ve třetí minutě je z první vážnější příležitosti dostal do vedení Dočekal, na nějž pak navázal Krliš – 0:2.

V prostředním dějství byla k vidění zajímavá přestřelka tří branek v rozmezí pouhých šesti minut. Nejprve využil dvojnásobnou přesilovku Šumperku Žálčík. Na jeho zásah ovšem dorážkou zareagoval Kusko – 1:3. Za další dvě minuty však střelou od modré využil další přesilovou hru domácích Drtil.

V poslední třetině bylo k vidění několik příležitostí na obou stranách. Zřejmě v té největší se necelou minutu před závěrečnou sirénou objevil domácí Macuh, ale jeho dorážka v brance Třebíče neskončila. Tři body tak putovaly na Vysočinu.

JIHLAVA - LITOMĚŘICE 3:5
Branky a nahrávky: 32. F. Seman (T. Harkabus, Mareš), 37. T. Havránek (A. Dvořák), 59. Kauppila (T. Harkabus, Fronk) – 9. Pajer (Chlubna), 12. Sihvonen (J. Holý), 28. Berka (Chlubna), 49. Sihvonen (R. Přikryl), 52. Válek (Koláček). Rozhodčí: Horák, Skopal – Jindra, Polák. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:2, 2:1, 1:2. Jihlava: Wolf (Žukov) – Dundáček, Mareš, Eliáš, Niko, Bilčík, Kauppila, A. Dvořák – T. Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Lichanec, T. Havránek – Helt, M. Zadražil, Cachnín – F. Seman, M. Juda, Brož. Litoměřice: Král (Klika) – Jebavý, Ticháček, Výtisk, J. Holý, Pinkas, O. Baláž, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, M. Kadlec – Urban, Koláček, P. Svoboda – Chlubna, Berka, Pajer.

ŠUMPERK - TŘEBÍČ 2:3
Branky a nahrávky: 28. Žálčík (Vildumetz), 34. Drtil (D. Kindl, Vachutka) – 3. Dočekal (M. Furch), 16. Krliš (Nedvídek, M. Furch), 32. Kusko (Dočekal, Ferda). Rozhodčí: Veselý, Šudoma – Hranoš, Grančařík. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:1. Třetiny: 0:2, 2:1, 0:0. Šumperk: Mokry (M. Holík) – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Březák, Dudycha, L. Rutar – Vachutka, D. Kindl, Vildumetz – Žálčík, Macuh, P. Kratochvíl – A. Furch, Kohút, Bernovský – Antoníček, Šilhavý, Scheuter – J. Horký. Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Hunkes, L. Doudera, Poizl, L. Forman, M. Furch, Mlčák, Tureček – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Střondala, Nedvídek, Krliš – Vodný, Dočekal, Kusko – Ferda, Michálek, Křehlík.