Tentokrát ale půjde do série jako favorit soupeř Ledních Medvědů, který po základní části skončil na šesté příčce. Navíc pro něj hovoří i bilance vzájemných zápasů, Pelhřimov na ně nemůže vzpomínat v dobrém, dvakrát dostal osm gólů.

„Nad bilancí vzájemných zápasů se moc zamýšlet nechci. Tahle utkání jsou už pryč. Prostě to tak dvakrát dopadlo, Jablonec není žádným naším neoblíbeným soupeřem," prohlásil velezkušený forvard červenobílých Jiří Kubát a na téma šancí na postup do druhého kola play off dodal: „Je to padesát na padesát. Jablonec má jen malou výhodu v tom, že případné rozhodující utkání by se hrálo na jeho ledě. I to je však diskutabilní, před pár dny jsme dokázali vyhrát v Táboře, takže nikde není psáno, že není v našich silách vyhrát utkání v Jablonci."
Pelhřimovští mají za sebou hodně rozpačitou sezonu, jednu dobu byli dokonce na samém chvostu tabulky. Konec základní části se jim ale povedl, z pěti posledních zápasů čtyři vyhráli.

„V kabině teď vládne dobrá nálada, i když musím přiznat, že před dvěma nebo třemi týdny tomu bylo právě naopak. Na sérii s Jabloncem se těšíme, doufáme, že se bude rok stará historie opakovat a postoupíme," přeje si Kubát, přičemž k soupeři chová respekt: „Jablonec od loňska svůj tým moc nezměnil, což mu podle mého názoru pomohlo. Působí sehranějším dojmem."