Havlíčkův Brod doma překvapivě klopýtl

Vysočina – Hokejová II. liga – skupiny Střed vstoupila 19. kolem do druhé poloviny své letošní základní části.

8.12.2017

Hokejisté Žďáru nad Sázavou (v bílem) zdolali nepříjemný Kolín (v modrém) díky gólu v prodloužení.Foto: Petr Nedvěd

ŽĎÁR N. S. – KOLÍN 5:4 pp

Devět branek, z toho sedm z přesilových her, viděli ve středu diváci ve Žďáře nad Sázavou. Poprvé gólově zahřmělo už ve druhé minutě, početní výhodu zúročil domácí Stehlík. Kolín přispěchal s odpovědí po pěti minutách, Panna taktéž v přesilovce vyrovnal na 1:1.

Také další tři zásahy kolínských Kozlů v utkání padly při jejich početní výhodě. Ve 22. minutě skóroval při hře pět na tři Malý a ten samý hráč se prosadil také ve 38. minutě – 1:3. Naštěstí pro Plameny chvíli před druhou sirénou překvapil hostujícího gólmana Stehlík a snížil.

Jenže také vstup do třetí dvacetiminutovky vyšel lépe Kolínu a Malý dovršil svůj hattrick – 2:4. Bekhend Gregara ve 47. minutě vrátil Žďár zpátky do hry. Z vyrovnání se mohl radovat Bureš, jeho gól však sudí, i přes rozsvícené červené světlo za brankou, neuznal. Plameny se dočkaly až při hře bez brankáře, prodloužení zařídil perfektní střelou do šibenice Kolda – 4:4. Nastavený čas netrval dlouho, Štěpánek jej rozhodl pro domácí barvy už po necelých dvou minutách.

„Můžeme být spokojeni, získali jsme dva body a Kolínu tak opět o něco odskočili. Trošku jsme dopláceli na naši nedisciplinovanost, Kolín má totiž velice kvalitní přesilové hry,“ hodnotil další výhru asistent trenéra Žďáru Radovan Biegl.

Branky a nahrávky: 2. Stehlík (Gregar, Kunstmüller), 39. Stehlík (Kunstmüller, Pleva), 47. Gregar (Stehlík, Kunstmüller), 59. Kolda (Pytlík), 62. Štěpánek (Stehlík) – 7. Panna (Semirád, Malý), 22. Malý (Kadlec, Pýcha), 38. Malý (Kadlec, Pýcha), 41. Malý (Semirád, Panna). Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Král. Vyloučení: 8:6, navíc Lojek, Pleva, Krupka (všichni Žďár n. S.) 10 minut osobní trest. Využití: 3:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 652. Třetiny: 1:1, 1:2, 2:1, 1:0. Žďár n. S.: Sláma – Pleva, Lojek, Beneš, Marek, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Střecha, Krupka, Kovářů.

M. BUDĚJOVICE – PÍSEK 6:1

Žihadla ve snaze odčinit bodové zaváhání s Pelhřimovem od začátku zaměstnávali brankáře Štekra, kterému při střelách Lupače a Rytnauera pomohla tyč. Hostující gólman odolával do deváté minuty, kdy si zpoza branky vybruslil Juráň a protlačil puk do sítě. Domácí měli dál více ze hry a převahu korunovali dalšími dvěma góly. Křižnou přihrávku podél brankoviště poslal za Šterkova záda při přesilovce Rytnauer. Vzápětí z prostoru mezi kruhy propálil vše, co mu stálo v cestě, Juráň a vyhnal Šterka z branky.

Po změně stran začal Písek aktivněji, ale Brož si s několika střeleckými pokusy věděl rady. Pak převzaly otěže znovu Moravské Budějovice, ale prosadily se jen jednou, když přesilovkovou kombinaci zakončil Rytnauer. Jihočeši se dostali ke slovu až ve třetí třetině. Zkraje využil dvojnásobnou přesilovku Sýbek. Hostitelé odpověděli o pár minut později, opět při početní výhodě. Rytnauerovo nahození uklidil do sítě Horký. I druhý gólman hostí Kříž nakonec inkasoval třikrát. Na konečných 6:1 totiž upravil parádním švihem tři minuty před koncem Čermák. „Trošku jsme proházely lajny a bylo to znát. Více se střílelo, za což jsem rád. Bylo to prostě dobré a jsem spokojený,“ citují webové stránky klubu trenéra Žihadel Augustina Žáka.

Branky a nahrávky: 9. Juráň (Matějka), 15. Rytnauer (Horký, J.Bulín), 15. Juráň (Matějka), 34. Rytnauer (Krutiš, Horký), 45. Horký (Rytnauer, Wasserbauer), 57. Čermák (Matějka, Kabelka) – 42. Sýbek (Koupal). Rozhodčí: Ondráček – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:1. Diváci: 433. Třetiny: 3:0, 1:0, 2:1. M. Budějovice: Brož (Čáp) – Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Pelikán, Kliment, Spurný, Pucher ml. – Pucher st., Mikeš, Horký, Rytnauer, Matějka, Krutiš, Lupač, Hačecký, J. Bulín, Juráň, P. Bulín.

H. BROD – D. SERVIS 5:6 pp

Domácí hokejisté absolutně v první třetině vybouchli. Budějovický tým jim nasázel čtyři branky a Bruslaři byli zralí na ručník. „To, co jsme předvedli v první třetině, nemělo s hokejem vůbec nic společného. S takovým výkonem vůbec nemůžeme na nějaký postup pomýšlet, byla to katastrofa. To byl první důvod, proč jsme prohráli,“ zlobil se trenér Václav Adam.

Dalším velkým problémem v utkání byla nedisciplinovanost. „Měli jsme hrozně moc vyloučených. Hrát doma dvakrát oslabení tři na pět, to prostě nejde,“ kroutil hlavou Adam.

V dalších dvou třetinách se nadechli domácí ke stíhací jízdě. Ta jim ale stačila jen na srovnání stavu. „Myslím si, že v dalších dvou třetinách už jsme ale podali dobrý výkon. Vytvořili jsme si spoustu šancí a vyrovnali jsme na 4:4. Potom jsme sice dostali gól, ale při power-play jsme vyrovnali. Tam se znovu ukázala naše síla. Musím ale přiznat, že za tu první třetinu jsme si body absolutně nezasloužili. Musíme naše výkony zlepšit, protože utkání trvá šedesát minut, ne jenom čtyřicet,“ dodal brodský kouč.

Prodloužení trvalo pouhých třicet vteřin, když se trefil Kříž. David servis je tak prvním týmem v letošní sezoně, který v Kotlině dokázal bodovat.

Branky a nahrávky: 24. Třetina (Endál, Přidal), 40. Endál (T. Semrád, Třetina), 48. Třetina (Přidal), 54. T. Semrád (Milfait, Třetina), 60. Endál (Milfait, T. Semrád) – 7. Bárta (Michal), 7. J. Kříž (Svoboda, Volf), 17. Zayml (Summerauer, Bárta), 19. Trummer, 56. L. Kříž (Šulčík), 61. L. Kříž (Šulčík). Rozhodčí: Vrba – Urubčík, Horažďovský. Vyloučení: 7:8, navíc Vašíček (H. Brod) 10 minut osobní trest + do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 585. Třetiny: 0:4, 2:0, 3:1. Havlíčkův Brod: Novák (D. Marek) – T. Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Balgalvis, M. Kříž – Endál, Třetina, Přidal – Šuhaj, Milfait, Voříšek – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík.

TÁBOR – PELHŘIMOV 5:2

Už od začátku bylo patrné, kdo atakuje špici tabulky a kdo se drží v jejím suterénu. Tábor ovládal hru a rychle získal vedení. V 5. minutě vystřelil obránce Kachyňa a puk tečoval do sítě Matušík. Přesilovka domácích sice přinesla šance Seidla a Pechánka, k další změně stavu došlo až v 18. minutě, kdy střelou přes ruku uspěl Heřman. Hosté nezvedli hlavy ani ve druhé třetině. Jedinou světlou výjimkou byla šance Čermáka, kterou zlikvidoval Novák. Domácí tak dostali příležitost navýšit své vedení, Blažek uklidil puk mezi betony Šoustala.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky se prosadil i Havran a Tábor získal klid. Možná až přehnaný. Následně polevil při bránění a po pohledné akci snížil ve 48. minutě Martin Hadrava. Hosté ožili, získali převahu a Port je přiblížil na rozdíl dvou gólů. Obrat se ale nekonal, udeřilo na druhé straně. Z prostoru kruhů přesně zamířil Urbanec a rozhodl zápas.

Branky a nahrávky: 5. Matušík (Kachyňa, Heřman), 18. Heřman (Matušík, Blažek), 29. Blažek (Matušík), 45. Havran (K. Černý, Pechánek), 60. Urbanec (Havran) – 48. Martin Hadrava (F. Kasalý), 57. Port, Rozhodčí: Micka – J. Mertl, Samuel. Vyloučení: 5:4, navíc Vysloužil (Pelhřimov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 812. Třetiny: 2:0, 1:0, 2:2. Pelhřimov: Šoustal – D. Kasalý D, Kalenda, Port, Pospíchal, Kohút, Linhart, Rudy – Vysloužil, Votápek, Kopic, Martin Hadrava, F. Kasalý, Čermák, Kaminsky, Šulák, Oščádal, Vrátný.

Další výsledky 19. kola II. ligy – skupiny Střed: Klatovy – Nymburk 5:3.

10. Písek 19 4 1 1 13 49:83 15

Program 20. kola (sobota 9. prosince): H. BROD – M. BUDĚJOVICE (17.00), Nymburk – ŽĎÁR N. S. (17.30), Písek -Tábor, D. Servis – Kolín, PELHŘIMOV – Klatovy (18.00).

Autor: Tomáš Pohanka

8.12.2017 VSTUP DO DISKUSE

Místo vraždy ulice Slavíčkova u křižovatky se Sokolovskou ulicí.
15

V Jihlavě došlo k vraždě. Po pachateli policie intenzivně pátrá

Těžce zraněná řidička v nemocnici zemřela

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Kamenický zámek zaplaví vánoční nálada

Kamenice nad Lipou – Prostory zámku v Kamenici nad Lipou se v neděli promění v místo, kde si budou moci lidé poklábosit, nakoupit dárky, načerpat vánoční atmosféru, a mimo jiné také například ochutnat zajímavé dobroty. V kamenickém zámku se totiž uskuteční jubilejní desátý ročník vánočního jarmarku.