„Výsledek mě mrzí. Opět jsme dokázali, že jsme schopní část zápasu hrát i se silným soupeřem naprosto vyrovnanou partii nebo mít dokonce více ze hry, ale zároveň jsme zopakovali chyby v defenzívě. za ně nás takticky vyspělý soupeř potrestal,“ posteskl si trenér Pelhřimova Ladislav Kolda.

Spartak měl vstup do zápasu přímo raketový. Ve 35. vteřině Anderle z ne zrovna ideálního střeleckého úhlu protlačil puk skrz gólmana, ve druhé minutě
kombinaci druhého útoku zakončil střelec Tecl.

Pelhřimovský kapitán byl blízko k tomu, aby opařené hosty poslal ještě více do kolen. Vzápětí měl totiž po přihrávce Plachého na hokejce třetí gól: „Byla to ideální nahrávka mezi kruhy, takže jsem to tam pustil z první. Snažil jsem se to zvednout pod víko, ale nepovedlo se mi to dokonale. Brankář tam stačil dát vyrážečku a s trochou štěstí puk zastavit,“ popsalo velkou šanci levé křídlo.

Bohužel euforie Spartaku nevydržela ani třetinu, po chybě obrany se Bobři dostali na jednobrankový dostřel. Ve druhé dvacetiminutovce pak ukázali, že ne náhodou se vyhřívají na samé špici druholigové tabulky.

Led doslova ovládli a Pelhřimovští jim k tomu do značné míry pomohli. „Druhá třetina silně připomínala závěr zápasu v Novém Jičíně. Kupili jsme chyby, naprosto nám chyběla disciplína. Měli jsme sedm vyloučených hráčů,“ uvedl kouč. Valaši tak skore rychle otočili a ve třetí třetině už tříbodový import uhájili.
Pelhřimov tak zaznamenal další propad v tabulce, což znamená, že sobotní utkání ve Velkém Meziříčí bude hodně důležité.

„Neřekl bych, že na nás bude ležet nějaká psychická deka. Vždyť kromě závěru zápasu v Jičíně jsme nehráli až tak špatně. Jen je potřeba poučit se z chyb a být disciplinovanější,“ dává návod k úspěchu Martin Tecl.