OLOMOUC - JIHLAVA 2:3 pp
Do zápasu vstoupili aktivněji Kohouti. Do největší šance se při vlastním oslabení dostal Laš, ale Voldena v samostatném nájezdu nepřekonal. Dukla potom potvrdila, že se v poslední době v přesilovkách výrazně zlepšila a v pátek hned tu druhou využila. Sehrála ji podstatně lépe než tu první a Hamill filigránským nahozením zpoza branky překvapil Konráda – 0:1. V závěru první třetiny však početní výhodu využila i Olomouc, postaral se o to Burian, který se hokejovému řemeslu učil v Třebíči.

Hostinec U Lípy Zborná.
Ve Zborné sedí volební komise v hostinci

Také druhý gól Hanáků nesl podpis hráče, který se zviditelnil na Vysočině. Pro změnu exhavlíčkobrodský forvard Miroslav Holec si těsně před polovinou zápasu najel do útočné třetiny a našel skulinku mezi Voldenovými betony. Ve druhé třetině však byla hra vyrovnaná a vyrovnané bylo i po zásluze skóre. Před Konrádem zůstal na chvilku nehlídaný Zeman a po přihrávce na první gól Hamilla tentokrát skóroval sám.

V závěrečném dějství mohla Dukla dokonce rozhodnout. Vytvořila si šance ve dvou přesilovkách, z brejku pak neuspěl proti Konrádovi útočník Richard Diviš. Utkání tak dospělo do prodloužení, který záhy ukončil Žálčík. Olomoucké obraně ujel společně s Andělem a pak dokázal úspěšně dorazit svou předchozí střelu.

První kolo prezidentské volby v Havlíčkově Brodě.
Zemanovi se na Vysočině dařilo. Připomeňte si průběh voleb v naší reportáži

Branky a nahrávky: 17. Burian (Irgl, Houdek), 28. Holec (Herman) – 13. Hamill (Zeman, Kajínek), 38. Zeman (Čachotský, Šidlík), 62. Žálčík (Anděl). Rozhodčí: Hribik, Souček – Lhotský, Hanzlík. Vyloučení: 5:2, využití: 1:1. Diváci: 4 180. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 0:1.

Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, J. Galvas, Jaroměřský, Čáp – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – Holec, Herman, Jergl – Ostřížek, Sundher, Mráz.

Jihlava: Volden – Suchánek, Kajínek, Bryhnisveen, Stříteský, Šidlík, de la Rose, D. Váňa – Zeman, Hamill, Čachotský – Jiránek, Skořepa, Rabbit – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Rys, Diviš, T. Kubalík.